Extrém

14. července 2015 14:53

Tereza Javorová

VIDEO: Venezuelanka zkolabovala, když se pokusila zvednout 109 kilo. Její mrtvolný výraz vyděsil diváky!

Šokující moment nastal během soutěže Pan Am Games ve městě Oshawa v Ontariu. Dvacetiletá venezuelská vzpěračka Genesis Rodriguez Gomez chtěla za každou cenu získat medaili a i když se jí nepodařilo zvednout ani 106 kilogramů, pokusila se zvednout 109 kilo. Málem zemřela.

Rodriguez soutěžila v kategorii žen do 53 kilogramů váhy a už už si sahala na zlatou medaili. Dokončila tři pokusy, ve kterých zvedla 88 kg, 90 kg a 92 kg. Ta nejtěžší část ji ale teprve čekala. Měla nad hlavu zvednout činku, která měla už přes 100 kilo!

Pokus se 106kilovou činkou mladé sportovkyni nevyšel. Činku zvedla jen na úroveň ramen a výš už to zkrátka nešlo. Rodriguez se ale nevzdala. Naložila si ještě víc a pokusila se zvednout 109 kilogramů! Její tělo ale takovou zátěž nezvládlo. Dvacetileté dívce se protočily panenky a zhroutila se na zem v bezvědomí.

Pořadači na bezvládnou dívku, které z pusy tekly sliny, chvíli nevěřícně koukali. Po přivolání lékaře se ale naštěstí dívka probrala a pak si dokonce stoupla i na stupínek vítězů. Získala stříbrnou medaili.

Sdílejte článek

Přečtěte si také