Extrém

23. ledna 2017 15:26

redakce Prima Lajk

VIDEO: Zkuste se dotknout palce a malíčku na ruce. Pokud se vám při tom zvedne šlacha, znamená to tuto neuvěřitelnou věc!

Myslíte si, že víte o svém těle všechno? Tohle vás vyvede z omylu!

Spousta z nás si možná naivně myslí, že naše tělo už se dávno nevyvíjí. Opak je ale pravdou. V našem těle totiž naleznete také části, které jsou nám již dnes kvůli našemu vývoji zcela nepotřebné a tělo se jich dokonce mnohdy samo zbavuje. Důkazem jsou nejen pro mnohé prokleté zuby moudrosti, ale také například důkaz z následujícího videa.

Zkuste se tedy na rukou dotknout palcem a malíčkem. Pokud se vám při dotknutí zvedne na předloktí šlacha, znamená to, že je spojena s předloketním svalem palmaris longus. Tuto šlachu už přitom rozhodně nemá každý. Někteří ji mají pouze na jedné ruce a 10–15 procent lidí světa už tuto šlachu v těle vůbec nenalezne. Jedná se právě o další nepotřebný kousek našeho těla, jehož se pomocí evoluce pomalu ale jistě zbavujeme.

Pokud už se vám při tomto pokusu nic na předloktí nezvedne, můžete se hrdě považovat za součást lidské evoluce. My ostatní doplácíme na dědičnost po našich předcích a můžeme se pyšnit šlachou, která možná za řadu let z lidského těla úplně zmizí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také