Extrém

16. října 2018 15:54

redakce Prima Lajk

VIDEO: Zraněný býk se plazil po zemi poté, co si při útěku z klece zlomil obě zadní nohy. Tyhle záběry rozplakaly internet

Býčí festivaly jsou sice možná oblíbené u mnohých lidí, trpící zvířata jako tento býk je však vnímají naprosto jinak.

Hned na úvod tohoto článku musíme upozornit především citlivější povahy, že tohle video opravdu nezvládne každý. Zdrcující záběry sdílené skupinou zabývající se ochranou zvířecích práv PACMA totiž zachycují býka, který se snaží dovléct za ostatními býky poté, co si zlomil obě zadní nohy. Vše bylo natočeno ve španělské vesnici Mejorada del Campo, kde vůz během místního býčího festivalu přepravoval zvíře v kleci. To z ní však při pokusu o útěk vyskočilo na tvrdý beton. Zadní končetiny se mu při nárazu ohly a zlomily, přesto se dále snažil téměř plazit dál, zatímco zadní nohy chaoticky táhl za sebou.

Co se s býkem stalo pak, zatím není známo, podle některých zdrojů je však pravděpodobné, že býk bude muset být utracen. PACMA nahlásila incident úřadům jako případ týrání zvířat a požádala uživatele sociálních sítí o podpis petice za změnu zákonů o ochraně zvířat ve Španělsku. Stovky tisíc lidí zároveň ke krutému videou napsaly pobouřené komentáře. Navzdory mnoha kampaním nejrůznějších organizací podporujících práva zvířat jsou podobné festivaly stále velmi populární hned v několika zemích, a to včetně Španělska. Následující video vám však dokáže, že trpící zvířata na to mají naprosto odlišný pohled.

Sdílejte článek
Štítky festival Španělsko týrání klec býk Internet Mejorada del Campo

Přečtěte si také