Extrém

12. února 2015 08:50

Táňa Sáblíková

Vybral by si i Sheldon! Opravdu cool valentýnská přáníčka (velká fotogalerie)

Říkejte si, co chcete, sv. Valentýn není americký svátek. Ať se vám to líbí, nebo ne, tento svátek má kořeny v Evropě! My vám dokážeme, že to tak opravdu je, a navíc pro vaše podivínské miláčky máme i super tipy na přáníčka, která jim můžete, holky, koupit.

Svátek všech zamilovaných nevznikl za oceánem, jak si (téměř) každý v České republice myslí, ale v Itálii. Ve 3. století našeho letopočtu totiž císař Claudius II. zakázal oddávání zamilovaných párů. Jeho vůli se ale vzepřel mnich Valentýn.

A proč vlastně tento zákaz vznikl? Muži, kteří byli ženatí a měli rodiny, je totiž odmítali opouštět a mířit na smrt do bitev. Mnich Valentýn ale tohoto zákazu nedbal a zamilované páry nadále oddával. To se ale doneslo právě císaři a Valentýn byl uvězněn a roku 296 upálen, přesně 14. února.

Na jeho památku si lidé začali právě ten den posílat Valentýnská přání s dovětkem „Od tvého Valentýna“, což byla i poslední mnichova slova před smrtí.

A proto se nebraňte a slavte svátek svatého Valentýna! Máme pro vás tipy na opravdu zvláštní přáníčka, kteráé ocení hlavně kluci.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky smrt Itálie zákaz císař Valentýn Česko mnich valentýnský Den svatého Valentýna Claudius II. Sheldon

Přečtěte si také