Vyspali byste se S ROBOTEM? V budoucnu to bude nutnost. Proč?

Vylepšení gumových panen se prý blíží. Do padesáti let by nás nemělo překvapovat, že si někdo začne s robotickou náhražkou partnera. Klasické mezilidské vztahy začneme vnímat jako primitivní. Tohle není sci-fi.

Podle americké sexuoložky Helen Driscoll začneme vyhledávat vztahy s roboty kvůli stále se zvyšující osamělosti a vlivu sociálních médií. Reálný život se prý má dostat na roveň tomu virtuálnímu. Jenže to nemá být konec světa, pokud vás zrovna tohle napadlo.

I když nám sex s roboty může připadat jako něco z jiné galaxie, virtuální realita se bude neustále zlepšovat až k bodu, kdy dáme přednost dokonalému robotovi před nedokonalým člověkem. To zní slibně, zvlášť pokud chcete mít v ložnici třeba Scarlett Johansson nebo Kate Upton.

V Asii jsou napřed, protože podle jednoho výzkumu se mladí Japonci vyhýbají sexu a polovina dospělých už s nikým nespí vůbec. V Číně zas vytvořili aplikaci, která má nahradit přítelkyni v době po rozchodu. Je dostupná až 700 milionům lidí skrze tamní sociální média.

Doktorka, která s teorií přišla, k tomu dodává: „Koneckonců virtuální partner je pořád lepší, než žádný.“ Takže se nechme překvapit. Třeba naše děti už budou zvát na rande svojí nejoblíbenější appku nebo vašeho kuchyňského robota.

Sdílejte článek

Přečtěte si také