Vyspali byste se S ROBOTEM? V budoucnu to bude nutnost. Proč?

Vylepšení gumových panen se prý blíží. Do padesáti let by nás nemělo překvapovat, že si někdo začne s robotickou náhražkou partnera. Klasické mezilidské vztahy začneme vnímat jako primitivní. Tohle není sci-fi.

Podle americké sexuoložky Helen Driscoll začneme vyhledávat vztahy s roboty kvůli stále se zvyšující osamělosti a vlivu sociálních médií. Reálný život se prý má dostat na roveň tomu virtuálnímu. Jenže to nemá být konec světa, pokud vás zrovna tohle napadlo.

I když nám sex s roboty může připadat jako něco z jiné galaxie, virtuální realita se bude neustále zlepšovat až k bodu, kdy dáme přednost dokonalému robotovi před nedokonalým člověkem. To zní slibně, zvlášť pokud chcete mít v ložnici třeba Scarlett Johansson nebo Kate Upton.

V Asii jsou napřed, protože podle jednoho výzkumu se mladí Japonci vyhýbají sexu a polovina dospělých už s nikým nespí vůbec. V Číně zas vytvořili aplikaci, která má nahradit přítelkyni v době po rozchodu. Je dostupná až 700 milionům lidí skrze tamní sociální média.

Doktorka, která s teorií přišla, k tomu dodává: „Koneckonců virtuální partner je pořád lepší, než žádný.“ Takže se nechme překvapit. Třeba naše děti už budou zvát na rande svojí nejoblíbenější appku nebo vašeho kuchyňského robota.


Přečtěte si také