Extrém

23. srpna 2015 16:27

Tereza Javorová

VÝZKUM: Konec výmluv! Podle vědců za poruchu erekce kondom nemůže

Vymlouváte se, že "čepičku néé", protože by se váš tvrdý totem proměnil v měkké želé? Tak přestaňte lhát a podívejte se pravdě do očí. Vědci totiž dokázali, že za poruchu erekce opravdu kondom nemůže.

Valná většina mužů bere používání kondomu jako návštěvu zubaře. Někdy to je nutné, ale pokud to jde, je lepší se tomu vyhnout. Ženy, které na ochraně pak trvají, vypadají jako úzkoprsé a ustrašené frigidy, které se neumějí odvázat.

Jejich argumenty, které jsou nám vtoukány už od základní školy, že kondom zabraňuje početí, přenosu pohlavních chorob a tak dále, muži tvrdě smetou jedinou větou: "Mně se s kondomem prostě nepostaví." A ženy, které ve skutečnosti žádné frigidy nejsou a jen dbají na své zdraví, se nechají strhnout sexuálním chtíčem a mávnou rukou s tím, že radši mít vrabce, ehm, v hrsti, než zvadlého holuba na střeše.

Vědci z Národního institutu zdraví ve Washingtonu ale nedávno zveřejnili studii, která zkoumala 479 mužů ve věku mezi 18 a 24 lety a snažila se přijít na souvislost mezi erektilní dysfunkcí a používáním kondomu.

Výsledek je překvapivý. Vědci zjistili, že více než třetina dotázaných mužů (38 %) nikdy s erekcí před nebo po nasazení kondomu problém neměla. Zatímco 62 % přiznává, že si myslí, že za jejich občasnou "měkkost" může právě kondom. Jenže dalšími testy výzkumníci zjistili, že tito muži by s erekcí měli problém i bez použití kondomu.

Kondom se tak stal jenom jejich výmluvou, proč jim to nejde. "Ve skutečnosti je za jejich problémem něco jiného a muž s poruchou erekce by měl navštívit odborníka," radí výzkumníci.

Sdílejte článek
Štítky porucha výzkum erekce vědec kondom kondomy Washington, D.C. NÁRODNÍ INSTITUT ZDRAVÍ, a.s. zdraví Čepička

Přečtěte si také