Extrém

18. května 2015 19:00

Lenka Zajícová

Zapomeňte na nudná ombré. Letošní sezona v barvení pořádně přitvrdila!

Již před několika lety jsme se seznámili s vlasovými trendem ombré, který nenuceně přecházel z jednoho odstínu do druhého. Průkopnicí tohoto stylu byla Carrie Bradshaw, která již v seriálu Sex ve městě nosila výrazné odrosty, které vypadaly zajímavě a stylově.

Co se týká vlasů, klasické ombré je out. Nyní se barví vlasy rovnoměrně à la Cruella de Vil.

Kštice se rozdělí přesně v polovině hlavy a pečlivě přebarví zcela jinými barvami. Vytvoříte tak nepřehlédnutelný a nečekaný kontrast. Barvy mohou být zcela odlišné anebo mohou patřit do stejné škály tónů nacházející se v teplé nebo studené paletě odstínů.

Nyní však ženy experimentují s barvami víc než kdy předtím. Lidé si obarvují mnohem víc než jen kadeře, došlo už i na obočí a ochlupení v podpaždí. Na obočí se používá stejná barva jako na vlasy, což je však velice nebezpečné. Pokožka na obličeji je mnohem citlivější než kůže pokrytá vlasovými cibulkami. Nehledě na to, že barvení látek v okolí oka může způsobit nepříjemnou infekci. Pokud se tedy rozhodnete, že vaše nadočnicové oblouky ozdobíte proužkami duhy, svěřte se do rukou odborníků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také