Zapomeňte na Pokémony! Tvůrci slavné hry chystají Harryho Pottera GO! Budete v něm chytat...

Už vás přestal bavit herní hit roku? Tak se pomalu připravte na jeho kouzelnického nástupce.

Asi to bylo jen otázkou času. Hra Pokémon GO, v níž můžete animované postavičky lovit pomocí mobilu prakticky kdekoliv, se stala fenoménem a ihned se očekávalo, která slavná značka bude chtít tento úspěch napodobit. Internetoví fanoušci pak nejvíce volali po podobné hře ze světa Harryho Pottera, a dokonce kvůli tomu sepisovali internetové petice. A jejich přání bylo konečně vyslyšeno.

Jejich sen pak nesplní nikdo jiný než společnost Niantic, která vytvořila právě megapopulární pařbu s Pokémony. Její tvůrci se tak chopili šance na další hit a celkem rychle si pořídili všechny licence a práva na svět Harryho Pottera. Celá hra je ovšem teprve v počátcích a autoři nyní aktivně přemýšlejí nad tím, co všechno do své nové hry, která bude samozřejmě fungovat na principu Pokémon GO, zabudují.

Tvůrci prozradili, že chtějí do hry zabudovat školu čar a kouzel v Bradavicích, která by měla fungovat na principu pokéstopů v Pokémon GO, a slibují také obrovskou škálu kompletně interaktivních událostí a akcí. Fandové po celém světě pak šílí nadšením a přicházejí s vlastními nápady, které ve hře na sto procent chtějí vidět. Podle nich by tak v herním Potterovi rozhodně nemělo chybět chytání kouzelných tvorů, kouzelnické souboje či ničení viteálů. Uvidíme, co všechno se nakonec do hry dostane. Něco nám ale říká, že se nám tu kutí další herní megahit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také