Extrém

7. července 2015 14:22

Tereza Javorová

Zasloužíme si respekt! Plus-size ženy se oblékají do plavek a ve slow-motion skáčou do bazénu

Pryč jsou časy, kdy se boubelky za svoje špeky styděly a zoufale se točily v kolotoči fast foodů a drastických diet. Dnešní plus-size ženy jsou na svoje obří tvary náležitě pyšné. Samozvanou mluvčí všech tlustých žen se tak stala bloggerka Corissa Enneking. "Zasloužíme si respekt!" říká.

Corissa založila blog s názvem Fat Girl Flow, ve kterém sdílí fotky sebe a jiných obézních žen v plavkách a snaží se prosadit, že i obézní ženy mají právo na úctu a respekt. Doporučuje tak, jak se oblékat, ale i kde se dá plus-size oblečení koupit. Ženy motivuje k sebevědomí a hrdosti.

Fat babes, jak říká ženám na fotkách, prý mají "jen" jiné rozložení tuků a média prý dělají tu chybu, že zobrazují průměrné ženy jedné velikosti a ignorují, že na světě je mnoho variací ženského těla.

"Tlustá holka zahájila kampaň, která má pozvbudit ženy různých tvarů a velikostí, aby dávaly na obdiv svoje tělo v bikinách," píše Corissa na svém blogu. Ženy se podle ní zbytečně stydí za svoje tělo a vinu dává Corissa především médiím.

Svoji kampaň tak podpořila i videem se zpomalenými záběry, jak skáče do bazénu "bombu".

"Pokud vidíte fotky žen, které vypadají podobně jako vy, budete si se cítit lépe a součástí nějaké komunity. Společnost má tendeci tlusté lidi přehlížet a odstrkovat. Ale nemůžete nás ignorovat. Jsme tady a zasloužíme si lásku a úctu!"prohlašuje Corissa.

Ohlasy na její blog jsou vesměs pozitivní. Samozřejmě nejvíc od obézních žen. Odborníci ale varují, že propagování jakéhokoliv nezdravé podoby těla, ať už je anorektické, nebo obézní, je nesprávné a zcestné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také