ZÁZRAK: Pijte džus a vyhněte se opici. Víme, která příchuť zamete s kocovinou!

Zatím spíš řešíme, jak se z kocoviny dostat, když se s ní ráno probudíme. Někdo doporučuje kyselé okurky, někdo vyprošťováka, někdo zase radši nejí a nepije vůbec. Jenže kocovině se dá i předcházet. Teď nemluvíme o tučné večeři, ale o méně drastické prevenci, po které nenakynete.

Australští vědci zjistili, že HRUŠKY jsou málem zázračné ovoce. Prý si stačí dát jeden plod nebo sklenici hruškového džusu před tím, než vyrazíte na party, a ráno potom nebudete proklínat celý svět! Hrušky mají mít blahodárné účinky konkrétně na ztrátu paměti a problémy s koncentrací.

Můžeme za to vděčit schopnosti ovoce urychlit vstřebání alkoholu v krvi. Jenže aby hruškový elixír zabral, musíte ho vypít dřív, než půjdete na panáka. Když už kocovinu máte, džus vám nepomůže. Vědci účinky testovali na lidech, z nichž některým dali jenom nápoj, co jako hruškový chutnal. Lépe se z kocoviny dostávali ti, kteří vypili džus z opravdových hrušek. Ideální dávka ovocné šťávy je prý 220 mililitrů a i když vědci zatím studovali jen asijské druhy hrušek, věří, že stejné účinky budou mít i naše západní varianty.