Extrém

13. srpna 2014 09:50

Táňa Sáblíková

Zázrak v sibiřské tajze! Neuvěříte, jak dlouho tříletá holčička přežila

Rodiče malé Kariny Chikitové asi nemohli uvěřit svému štěstí, když po jedenácti dnech a nocích našli svoji dceru živou a zdravou! Vždyť na Sibiři žijí vlci a medvědi!

Malá Karina přežila jen díky svému zvířecímu miláčkovi, který ji po celou dobu zahříval, aby holčička neumrzla. Ta se vydala se svým mazlíčkem ze své vesnice za svým otcem a byla pohřešovaná dlouhých 11 dní.

„Tříletá dívka se živila lesními plody a pila vodu z řeky v místech, kde se nacházejí i divocí medvědi a vlci,“ řekli záchranáři, kteří malou Karinu předali rodičům. To ale nebylo jediné, tříletá holčička si dokonce zvládla vytvořit provizorní lůžko v dlouhé trávě, která rostla na jihozápadě největšího regionu Ruska.

Matka, která si nepřála být jmenovaná, věřila, že dcera odjela s otcem do jeho rodné vesnice, kam zamířil. Ten ale malou Karinu nechal doma a nedorozumění bylo na světě. Malá dceruška se totiž ve chvíli, kdy otec odjel, vydala na cestu, aby ho následovala, i se svým domácím mazlíčkem, a ztratila se v sibiřské tajze. Děsivou zprávu navíc rodiče zjistili až po čtyřech dnech, kdy se matka konečně dovolala do vesnice, kde byl její manžel a otec holčičky.

Tam jsou podmínky k přežití, zvláště v noci, kdy se teplota pohybuje okolo 6 °C, velice špatné. Pejsek ale Karinu díky své srsti v těchto teplotách hřál a jedenáctý den k ní dovedl dokonce záchranáře.

„Když se její pes vrátil zpět do vesnice, naše naděje na záchranu holčičky pohasly. Říkali jsme si, že i kdyby byla dosud naživu – a tyto šance byly hodně malé – nyní je definitivně ztracená. Naše srdce se v tu chvíli zastavila,“ nechal se slyšet jeden z obyvatel vesnice.

Pes ale nelenil a vytáhl záchranáře, aby ho následovali, a dovedl je k malé holčičce, která byla, kromě vyčerpání a pár štípanců od komárů, naprosto zdravá.

Holčička jedla lesní plody a pila vodu z řeky. Jen zázrakem nenarazila na medvěda nebo vlka. Foto: reprofoto Mirror.co.uk

Takto dívenku záchranáři našli s pomocí jejího psa. Foto: reprofoto Mirror.co.uk

Dívenka se schovala do vysoké trávy, kde přespávala. Foto: reprofoto Mirror.co.uk

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také