Extrém

9. března 2015 22:40

Lucie Průchová

Zemřel jeden z tvůrců seriálu The Simpsons – Sam Simon

Americký producent a scenárista, který se podílel na tvorbě animovaného seriálu Simpsonovi, zemřel v neděli 8. 3. v 59 letech. Oznámil to jeho agent v pondělí v Los Angeles. Simon bojoval několik let s rakovinou a možná i proto se aktivně věnoval sociální práci a charitě.

Simon byl při zrodu legendárního seriálu v roce 1989 a říká se, že je tvůrcem některých jeho hlavních postav. Před prací na tomto seriálu napsal například scénář pro televizní seriál Taxi nebo pro televizní pořad stanice Fox Show Tracey Ullmanové. Právě v tomto pořadu, v roce 1987, se poprvé The Simpsons krátce objevili.

Spolupracoval na čtyřech sériích tohoto animovaného filmu. V roce 1993 tým opustil a začal se věnovat dobročinosti a charitě. Založil nadaci, která se zaměřuje na psy z útulků a s podporou této nadace je pro ně zajištěn výcvik pro pomoc postiženým.

Podle Simonova agenta Andyho Patmana krátce před smrtí všechen svůj majetek odkázal dobročinným organizacím.

Seriál Simpsonovi se začal vysílat v roce 1987, ale na našich obrazovkách se objevil poprvé v roce 1993. Od svého vzniku si získal spoustu fanoušků a obdivovatelů. Je s námi tedy již 27 let a za tu dobu bylo natočeno 562 epizod.

Sdílejte článek

Přečtěte si také