Extrém

2. září 2015 16:47

Lenka Zajícová

Ženu prosili, ať své dítě potratí, aby nevypadalo jako ona. Dnes má dvě krásná miminka

Stephanie Turner trpí vzácnou nemocí. Její pokožka je až 10krát tlustší než by měla být. I přes těžké rohovatění kůže se rozhodla stát matkou. Jedná se tak o první pacientku s nemocí Harlequin ichthyosis, která porodila.

Stephanie Turner (23) se stala již dvounásobnou matkou, přestože její okolí se s jejím těhotenstvím smiřovalo velice těžko. Lidé ji dokonce prosili, aby šla na potrat poté, co jim oznámila šťastnou novinku.

Protože její porucha není dědičná, rozhodla se, že si roli matky neodepře. Nemoc je velice bolestivá, jelikož pacientům roste kvůli genetické mutaci mnohem rychleji pokožka, která následně pod tlakem praská.

Lidí trpící touto genetickou vadou jsou tedy mnohem náchylnější k infekcím a jsou v drtivé většině narozeni předčasně. Velké procento novorozenců umírá. Jelikož jsou pro Stephanii některé dny opravdu náročné a bolí ji každý pohyb, její manžel si Stephanie v roli matky nemůže vynachválit.

Je báječná. Nevím, jak to všechno stíhá. Prostě je to žena, která zvládne padesát rolí najednou.“ Řekl v rozhovoru pro americkou stanici NBC Curtis Turner.

Sdílejte článek

Přečtěte si také