Extrém

3. června 2015 16:30

Lenka Zajícová

Značka Yves Saint Laurent má problém. Propagovala anorexii!

Vedení módního domu Yves Saint Laurent muselo stáhnout své propagační materiály týkající se nové kolekce. Reklama se objevila ve světoznámém módním časopise, který vyšel ve Velké Británii. Jen několik dnů po otištění reklamy si čtenáři měsíčníku stěžovali, že vzhled modelky je děsivý až odpudivý.

Stížnosti nyní řeší britský Úřad pro standardy v reklamě známý jako ASA. Fotky budou zřejmě celoplošně zakázány. Módní dům ani vydavatelství časopisu se k celé kauze nevyjadřuje. Modelka však má ke zdravému tělu opravdu daleko.

Celé kauze nepomáhá ani fakt, že se ve Francii nedávno schválil zákon, který bude pokutovat modelingové agentury a módní značky, které najímají nezdravě vyhublé dívky. Dívky by se měly prokazovat svým BMI. Zákon vznikl díky francouzské ministryni zdravotnictví Marisol Touraineové. Katalyzátorem boje proti anorexii se stala smrt modelky Isabelle Caro. Ta se pár let před svojí smrtí stala tváří této civilizační choroby.

Sdílejte článek
Štítky anorexie reklama smrt Francie časopis zákon kauza vzhled mentální anorexie Yves Saint Laurent módní dům Isabelle Caro Yves Saint Laurent Marisol Touraineová

Přečtěte si také