Drsná hubnoucí pomůcka se setkala s kritikou veřejnosti
Autor: University of Otago Drsná hubnoucí pomůcka se setkala s kritikou veřejnosti

Vědci vyvinuli šílenou hubnoucí pomůcku, která vypadá jako mučicí nástroj. Tohle myslí vážně?!

Tamara F. . Publikováno: 02.07.2021
S velmi kontroverzní hubnoucí pomůckou přišli vědci z Nového Zélandu a Anglie. Společně vytvořili nástroj, který lidem omezuje otevírat ústa, a tak jsou závislí pouze na tekuté stravě. Veřejností byl značně zkritizován a přirovnán k „mučicímu zařízení“.

reklama

V bohatých i chudých zemích značně přibývá obézních lidí, a to zejména mezi mladšími ročníky. Nadváhou trpí už přibližně desetina světové populace, a tak lékaři neustále hledají způsoby, jak tomu zamezit. Nyní přišli vědci z novozélandské Otažské univerzity (University of Otago) a z britského Leedsu s velmi kontroverzním řešením, které bylo veřejností p řirovnáno ke středověkému mučicímu zařízení.

Drsná hubnoucí pomůcka
Autor: University of Otago Drsná hubnoucí pomůcka

Vědci vyvinuli nástroj na hubnutí s názvem „DentalSlim Diet Control“, který brání lidem otevírat ústa natolik, aby byli schopni konzumovat pevnou stravu. Zařízení se připevňuje na zuby pojistnými šrouby a díky magnetickým komponentům je člověk schopen otevřít ústa na pouhé 2 mm; je tudíž odkázán jíst jen tekutou stravu.

 
Veřejnost toto kuriózní zařízení označila za mučící nástroj
Autor: University of Otago Veřejnost toto kuriózní zařízení označila za mučící nástroj

Tento mučicí nástroj byl na dva týdny otestován na sedmi obézních novozélandských ženách, kterým bylo zároveň podáváno i nízkokalorické jídlo. Na konci studie ztratily ženy v průměru 6,36 kg, což bylo 5 % jejich váhy. Účastnice si později ale stěžovaly, že se zařízením nemohly téměř mluvit a jejich život byl méně uspokojivý.

Tohle všechno sní drsňák The Rock 8

GALERIE: Takhle vypadá CHEAT DAY drsňáka Rocka. Tohle vážně sní?!

Sexy australský herec Chris Hemsworth musí dodržovat strikntí cvičební plán

Chris Hemsworth odhalil svou šílenou dietu. Co všechno musí podstoupit, aby vypadal jako Thor?

reklama