Showbyznys

6. prosince 2023 11:22

Josef Šťastna

Rozruch na pohřbu Karla Schwarzenberga. Na funus roku se chystá jeho mladá partnerka

Karel Schwarzenberg o kanceláři Miloše Zemana

O této holce jste už určitě slyšeli. Kde se Jana Vopěnková zjeví, tam rozhodně není nuda. Sebevědomá dívka nikdy neměla problém provokovat. Nyní se zdá, že přijde na pohřeb pohřeb Karla Schwarzenberga, se kterým udržovala intimní vztah.

Mladičká Jana ráda provokuje a je dost možné, že se objeví také na pohřbu muže, se kterým má plno společných zážitků.

Pohřeb Karla Schwarzenberga se státními poctami se bude konat v sobotu 9. prosince 2023 ve 12 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze na Hradčanech. Rodina zesnulého exministra zahraničí Karla Schwarzenberga má celý obřad naplánovaný do posledního detailu.

Čtěte také: Schwarzenberg po sobě zanechal 3 děti a 5 vnoučat. Stát rodinu připravil o velký majetek

Bylo otázkou, zda na pohřeb dorazí také Jana Vopěnková, která byla Schwarzenbergovou blízkou přítelkyní. Jana Vopěnková dlouho nechtěla komentovat, jak odchod svého přítele prožívá. Nakonec se rozhodla promluvit pro redakci Prima Ženy. Uvedla, že na pohřeb se chystá, ale z celé situace je naprosto otřesená.

„Mluvila jsem s ním dva dny předtím, než se to stalo. Říkal mi, že je na tom líp, a pak najednou umřel... Nezvládám to. Jak mi asi je? Jsem úplně zdrcená. Nechci otevírat ani Instagram, ani Facebook, všechno zruším,“ plakala Jana do telefonu, když se jí redaktor webu Prima Ženy konečně dokázal dovolat.

Mohlo by vás zajímat: Schwarzenbergy okradli nacisté i komunisté. Přesto se Karel stal velikánem Česka

„Musím se dostat zpátky, proto jsem odjela k rodičům a budu u nich nějakou dobu, oni mi pomohou. Tak strašně mě to zlomilo... Nevím, co na to mám říct, on mi byl tak velkou oporou a teď tady není," vzlykala Jana do telefonu a místy bylo těžké ji uklidnit.

„Nikdo nechápete, jaké to je. Měla jsem ho ráda, milovala jsem ho, je to pro mě strašně těžké. Bude to teď bez něj hrozně těžké. Čtu teď články, co se o něm píšou. On mi vždy říkal Milostivá a já... Byl to tak blízký člověk,“ uvedla Jana s tím, že neví, jestli bude moci na pohřeb přijít, zda si to bude přát jeho rodina.

„Oni nechtějí, abych tam šla. Spolupracovníci a rodina to nechtějí... Já bych ale na pohřeb chtěla jít, protože mě to všechno strašně moc mrzí... Bude mi dlouho trvat, než se z toho dostanu,“ dodala pro Prima Ženy Vopěnková otevřeně. „Oni se bojí, že z toho bude asi zase haló, že tam přijdu a budu říkat, co všechno jsem s ním zažila. Ale já tam půjdu,“ zakončila Vopěnková uplakanou zpověď pro Prima Ženy s tím, že na pohřeb přijít musí a dává redakci svolení, aby její slova byla zveřejněna.

Sdílejte článek
Štítky pohřeb Karel Schwarzenberg Praha Hradčany Katedrála svatého Víta Jana Vopěnková

Přečtěte si také