TopStar

18. ledna 2019 14:00

Máte rádi Oasis? Tak jednoho z bratrů Gallagherových spatříte už v létě v Praze!

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague se tedy pořádně předvedl! Oznámil, že největší hvězda letoška bude jeden z členů kapely Oasis Liam Gallagher. Právě tahle kapela pod vedením dvou bratrů byla naprostou bombou devadesátých let a kralovala stylu zvaný britpop. Takže šup kupovat lístky, na odbyt jdou skutečně rychle!

V loňském roce Metronome Festival Prague představil ohromná jména - kapelu The Chemical Brothers, která ovšem celkem zklamala, a mladičkého blonďáčka se zastřeným hlasem Toma Odella, který se už 23. ledna představí v pražském Foru Karlín.

‚‚Jsme opravdu nadšení, že Liam Gallagher zvolil jako jednu se svých letošních zastávek Prahu a Metronome Festival, a zahraje tak sólově v České republice vůbec poprvé!‘‘ nadšeně zmínila programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová.

Mezi dalšími oznámenými jmény je třeba britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, skotská rocková kapela Primal Scream, polské elektropopové trio KAMP!, stále populárnější slovenští The Ills nebo kultovní česká kapela Pražský výběr či Khoiba, která slaví návrat na scénu.

Není to tak dávno, co se v pražské Lucerně předvedl samostatně i Noel Gallagher. Představil se se svou kapelou High Flying Birds, se kterou hraje už od roku 2010. Koncert byl dost kontroverzní. Část fanoušků byla jednoduše nadšena a skandovala ještě dlouho po skončení vystoupení. Druhá část diváků byla ale dost posmutnělá a tvrdila, že Noel už nemá co nabídnout. Tak či tak, hvězdami jsou oba bratři dodnes.

The Oasis byli srovnáváni s kapelou The Beatles. Sice se jejich hudbou inspirovali, ale rozhodně byli inovátoři a hlavně - kdo se před začátkem nového tisíciletí Beatles neinspiroval. Zprvu si kluci říkali The Rain a Noel se přidal až poté, co mu kapelu doporučil stávající člen, bráška Liam. Říká se, že jde o jednu z kapel, která vystřídala extrémní počet bubeníků. O kapele je známo, že se rozpadla především kvůli zhoršujícímu se vztahu mezi bratry Gallagherovými a po divoké hádce na jednom z festivalů v srpnu 2009 Noel oznámil, že kapelu opustí. Zbytek zůstal s Liamem pod novým názvem Beady Eye.

Sdílejte článek

Přečtěte si také