TopStar

23. února 2020 11:51

RECENZE: Ozzy Osbourne vypustil své dvanácté album

Po deseti letech se fanoušci Ozzyho dočkali. Vyšlo dlouho očekávané album Ordinary Man, které je zpěvákovým dvanáctým sólovým počinem. Loučí se jím hudební velikán s fanoušky a životem?

Ozzy Osbourne si toho za svůj život vyzkoušel a ochutnal tolik „dobrot“, že by to zabilo několik urostlých chlapů najejdou. Jeho tělo je ukazatelem abnormální odolnosti organismu vůči neuvěřitelnému množství omamných látek. Nyní se již potýká se zdravotními komplikacemi, které hudebníka někdy dokáží pořádně potrápit.

Dohnal snad divoký život hudebního mága?

Může se zdát, že Ordinary Man je labutí písní odcházejícího zpěváka. Při poslechu alba se dostaneme do hloubek po hřbitov (Under the Graveyard) i do samotného pekla (Straight to Hell). Madman si prochází svými životními cestami a skutečně se loučí (All My Life a Goodbye).

Nutno podotknout, že deska uzavírající tucet Ozzmanových sólovek není klasickým albem, které by tzv. zapadlo. Ke spolupráci si Ozzy přizval Eltona Johna, který svůj hlas propůjčil písni Ordnary Man. Nevšedně zaznívají i rappeři Post Malone (v písni It's a Raid) a Travis Scott (spolu s Post Malonem v písni Take What You Want).

V některých písních (Eat Me, Today is The End) nás Ozzy potěší valivým hard 'n' heavy, které lehce voní blacksabbathovským vlivem i špetkou nirvanovsého grunge.

Jiný epitaf si snad Ozzy nemohl ani přát. Album je surové i něžné zároveň. Je v něm cítit hluboké ponoření se do kompozice skladeb a na druhou stranu mladická rozjívenost a ozvěna „starého dobrého“ Ozzyho. Rozhodně jde o kousek, který by kovaným fanouškům neměl chybět v playlistu.

Nejen zpěvákův hlas je ozdobou desky. Asistovali mu totiž takový hudebníci jako Slash, Duff McKagan z Guns N' Roses nebo Chad Smith z Red Hot Chili Peppers. O kvalitní zážitek je tedy postaráno.

Sdílejte článek
Štítky travis scott Elton John Post Malone recenze Ozzy Osbourne Black Sabbath Slash

Přečtěte si také