TopStar

27. ledna 2019 12:57

Tom Odell předvedl v Praze své sentimentální vystoupení!

I když je mladičký blonďáček Tom Odell znám především svými baladickými a romantickými skladbami, má na kontě i dost těch energičtějších. Proto byla jeho tesklivá show v pražském Foru Karlín nečekaná a pro některé i zklamáním. Energie sice v některých pasážích nechyběla, i přesto se koncert chvílemi skutečně táhl.

Britský zpěvák a skladatel Tom Odell se poslední dobou dostává do popředí hitparád a světových rádií. A právě to je asi škoda. Ne, že bychom talentovanému blonďáčkovi úspěch nepřáli, naopak. Jak to ale vypadá, přehnaná medializace jeho skladeb ho svedla na scestí a Odell se tak dal na mainstream (který samozřejmě není vždy špatný) a jeho písně jsou plné sladkých klišé s nikterak kvalitním a originálním hudebním podkladem.

No a ten se teď se předvedl v pražském Foru Karlín, kde představil svou novou desku Jubilee Road, která vyšla loni v říjnu. A byla to celkem nuda. Vlastně ne tak úplně. Nuda to byla pro znalce jeho tvorby od samých počátků, náctileté fanynky halekaly nadšením a znaly veskrze všechny texty nové desky nazpaměť. Když už měl Odell energickou chvilku, vyskočil na křídlo (se kterým si mimochodem velmi dobře rozumí) a rozjel nějakou tu starší skladbu, nebylo mladíkovi na prahu třicítky co vytknout.

Skladba I Know byla famosní a Odell zas připomněl svůj talent klavíristy, showmana i zpěváka s jedinečným tembrem. Zároveň Can‘t Pretend byla jedním z nejpodařenějších počinů celého koncertu a Tom se u ní skutečně odvázal (ne nadarmo se nechává v rozhovorech slyšet, že jde o jednu z jeho nejmilejších skladeb). V druhé polovině vystoupení předvedl i Imagine od Johna Lennona, kterou odzpíval s českou vlajkou na zádech. To ale moc podařené nebylo, ač měl Tom ty nejlepší úmysly. Působilo to špetku lacině a diváci si pošeptávali, zda už mu nedošly vlastní skladby, a zda se Čechům nechce zbytečně zavděčit.

No, tak či tak šlo o velmi příjemný zážitek a Tom má načase se rozhodnout, jakou cestou se nyní vydá. Držíme palce a těšíme se na jeho pražské příště!

Sdílejte článek

Přečtěte si také