TopStar

9. dubna 2015 15:24

Petr Cífka

5 důvodů, proč Nina Dobrev utekla z Upířích deníků

Jeden z nejúspěšnějších seriálů televizní stanice CW přichází o svou hlavní hvězdu, která v něm během šesti sezon neodehrála jednu, ale rovnou tři role (je to trochu komplikovanější, ale modří vědí).

Fanynky pláčou, ale všechno hezké zkrátka jednou končí. A v tomhle případě se na obzoru rýsovala pořádná bouřka hned několikrát.

Nemůže vystát Iana Somerhaldera

Když spolu jejich postavy na konci čtvrté sezony konečně začaly chodit, napodobil život umění jako tolikrát předtím a Nina s Ianem spolu začali randit. Vydrželo jim to dlouhé dva roky, ale pak se jejich vztah rozpadl. Nina se prý nechtěla usazovat a jistou roli hrál i výrazný věkový rozdíl. Už loni na podzim se pak začaly objevovat dohady, že Nina nemůže Iana vystát, ale přesto s ním musí trávit převážnou část roku. Jakmile se dozvěděla, že si idol dívčích srdcí prodloužil smlouvu o dalších několik let, pochopila, že její taktika "buď půjde on, nebo já" zjevně nezabrala a začala se sama balit.

Utíká z potápějící se lodi

Pár let po skončení úspěšné filmové série Stmívání, která Upířím deníkům hodně pomohla, to vypadá, že krvesajská horečka trochu ochabuje. Stačí se podívat na sledovanost jednotlivých sezon. Pátá a šestá klesají sice velmi pozvolna, ale s železnou pravidelností. Pro hereččino portfolio bude určitě lepší opustit seriál tzv. na vrcholu, než z něj odejít poté, co ho televizní stanice rozpustí kvůli nedostatku zájmu. Hlavní trojice seriálu měla smlouvu na šest let a momentálně se mluvilo o prodloužení na další dva, tři roky. Tam už bylo riziko, že to v osmé, deváté sezoně skončí předčasně, možná až příliš veliké.

Vyhlíží kariéru v Hollywoodu

Nejčastějším důvodem pro odchod ze seriálu je vyhlížení zelenějších pastvin, v tomto případě tedy filmové kariéry. Herci se snaží k filmovým rolím dostat ještě během natáčení seriálu, ale když děláte dvaadvacet epizod ročně, máte "prázdniny" jen dva až tři měsíce. Zkoordinovat do takhle malého okna natáčení filmu a jeho následnou propagaci bývá náročně, a proto většina seriálových herců dostává v Hollywoodu jen vedlejší role nebo točí menší filmy. Když chtějí víc, musí dřív nebo později přestřihnout porodní šňůru.

Chce prostě změnu

Šest let ve stejných kulisách, se stejným štábem a stejnou postavou? To by udolalo každého, zvlášť pokud jde o mladou herečku, které všichni prorokují zářnou budoucnost. V pětadvaceti už vám prostě začne v hlavně šrotovat, že se musíte někam hnout. Ačkoliv scenáristé Upířích deníků Nině Dobrev skutečně dokázali její práci na seriálu hodně zpestřit, bylo na čase rozbít vlastní škatulku. Pro každou televizní hvězdu je podobný krok riskem, ale naštěstí jsme viděli i pár takových, co se spálili, a pak se dokázali vrátit do televize a zářit ještě víc než předtím.

Jde o zlatý padák a začátek konce

O klesající sledovanosti Upířích deníků už jsme psali. Je dost možné, že se jejich publikum už vyčerpalo a žádá si čerstvou krev. Tu mimochodem televizní stanice CW nabídla v rámci spin-offu jménem The Originals, který se odehrává ve stejném světě a jeho sledovanost v druhé sezoně Upíří deníky dohnala. Televizní stanice CW teď má díky spolupráci s DC Comics i jiné trumfy a možná přišla na to, že upíří publikum už není takovou oporou. Jednou z možností je tedy oba seriály sloučit a v rámci toho seškrtat náklady. Odchod Eleny, hlavní tváře Upířích deníků, pak vypadá jako celkem logický krok. Nina Dobrev by dostala vysoké odstupné a všichni by se rozloučili s úsměvem na tváři. Jestli je zrovna na tomhle šprochu pravdy trochu, se ale asi nikdy nedozvíme.

Sdílejte článek

Přečtěte si také