TopStar

3. prosince 2013 13:00

Dagmar Dandová

5 nejznámějších filmů Paula Walkera

V sobotu zemřel při tragické autonehodě herec Paul Walker (40), který jel se svým přítelem na charitativní akci do Los Angeles. Vzpomeňme na neznámější filmy, v kterých se objevil.

Rychle a zběsile (2001)

Akční snímek, který katapultoval Walkera do kategorie áčkových celebrit. Po boku svalovce Vina Diesela zazářil jako policista Brian, co miluje rychlá auta a Miu, sestru hlavního padoucha Domenica (Diesel), který vyhrává nelegální závody v Los Angeles. Ve skutečnosti je ale Domenico hlavou gangu, který vykrádá zboží z kamionů.

„Připadám si víc jako moje postava Brian než jako Paul Walker. Když slyším, jak na mě volají „Hej, to je Paul Walker!“ tak se mi ježí vlasy a je mi to nepříjemné. Ale když slyším: To je Brian, je to v pohodě. Mám Briana hrozně rád,“ prohlásil herec krátce po premiéře.

V roli Briana se Walker objevil ještě šestkrát. Sedmý díl už bohužel nestihl dokončit. Zemřel krátce před dotočením finálních scén.

Taková normální holka (1999)

Teenagerský hit byl v podstatě moderní verzí muzikálu My Fair Lady, kdy se z hodné, ale zanedbané holky stane královna maturitního plesu a sbalí nejhezčího kluka na škole. Toho hrál Freddie Prinze junior (manžel Sarah Michelle Gellar).

Walker hrál jeho kamaráda Deana, který ho v podstatě dohnal k sázce, že z každé holky udělá třídní sexbombu. Raritou je, že postava, kterou hrál v tomto snímku Walker, skončí přivázaná ve spodním prádle v posteli.

Vlajky našich otců (2006)

Slavný válečný film držitele Oscara za režii Clinta Eastwooda (Million Dollar Baby, Nesmiřitelní), který spoluprodukoval další držitel Oscara Steven Spielberg (Zachraňte vojína Ryana, Schindlerův seznam). Jde o drama z období 2. světové války, kde proběhla jedna z nejzásadnějších a nejkrvavějších bitev celého konfliktu o ostrov Iwo Jima. Walker hrál vojáka námořní pěchoty a neuvěřitelně mu to slušelo.

Proud času (2003)

Oblíbený televizní film, který je na českých obrazovkách k vidění snad každého půl roku. Je to oddechovka pro nedělní odpoledne. A děj? Walker se spolužáky z archeologie náhodou objeví stroj času a přenesou se do 14. století, konkrétně do období Stoleté války mezi Francií a Anglií. Walker zde hrál po boku Gerarda Butlera (300: Bitva u Thermopyl) nebo Anny Friel (Bathory).

Expedice Velký bílý žralok (2010)

Na Prima ZOOM jste mohli vidět americký dokumentární seriál o bílých žralocích, kde se Walker stal na 11 dní členem vědecké expedice, která na pobřeží Mexika lovila nebezpečné „lidožrouty“. Paul Walker si tak splnil jeden ze svých velkých snů. Studoval totiž mořskou bioologii a podmořský svět byl kromě rychlých aut jeho největší hobby.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Zajímavá retro komedie, která získala 3 nominace na Oscara. Hlavní hrdina přepne zvláštní ovladač na televizi a ocitne se v černobílém světě jeho oblíbeného seriálu Pleasantville. S Walkerem si zde zahráli také Tobey Maguire a Reese Witherspoon.

Něco navíc:

Mladí a neklidní (TV seriál)

Mladého Paula Walkera hostila i jedna z nejslavnějších nekonečných soap oper. Tento seriál vypráví o rodinách Abbottů a Newmanů, které podnikají v kosmetickém průmyslu. Paul hrál syna jedné z milionářských dynastií. Kromě něj se tam objevil například i mladý David Hasselhoff nebo Tom Selleck. Podle jedné ankety byl tento seriál ohodnocen jako naprostý odpad zábavního průmyslu.

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také