TopStar

9. února 2019 08:00

Markéta Škorňová

A zase to sexuální zneužívání: Režisér hitu Bohemian Rhapsody byl vyloučen z nominací na ceny BAFTA!

Filmové ceny Britské akademie BAFTA (British Academy Film Award) se již tuto neděli dočkají slavnostního udílení. Na ceremoniálu však bude chybět jedna z hlavních hvězd. Pořadatelé se rozhodli nominaci režiséra filmového hitu Bohemian Rhapsody Bryana Singera pozastavit pro podezření ze sexuálního zneužívání. On toto obvinění popírá. Informace uvedla zahraniční média.

Režisér snímku, který sklízí ovace po celém světě ať už u kritiků nebo diváků, má pořádné trable. Pořadatelé filmových cen Britské akademie BAFTA se rozhodli pozastavit režisérovu nominaci v kategorii Nejlepší britský film. Důvodem je obvinění ze sexuálního obtěžování.

„Vzhledem k nedávným vážným obviněním se pořadatelé cen BAFTA rozhodli nominaci režiséra Bryana Singera s okamžitou platností pozastavit,“ uvedla britská akademie ve svém oficiálním prohlášení.

Snímek Bohemian Rhapsody o skupině Queen získal celkem sedm nominací od britské akademie. Všechny nominace kromě té pro Nejlepší britský film zůstaly a film i tak má šanci uspět v mnoha kategoriích.

Sám režisér však obvinění popírá a považuje ho za nesmyslné. BAFTA se proto rozhodla pozastavit jeho nominaci do doby, než se celý případ vyřeší.

Podle britské akademie nebude mít toto „vyloučení“ žádný vliv na ostatní kategorie, ve kterých je film Bryana Singera nominován. Do karet snímku hraje i fakt, že prohlášení o pozastavení bylo vydáno přibližně 90 minut poté, co skončilo hlasování.

Bryan Singer natočil řadu úspěšných snímků, jako například X-Men, Superman se vrací či Obvyklí podezřelí, za což si odnesl cenu BAFTA v roce 1996.

Sdílejte článek
Štítky Bohemian Rhapsody sexuální obtěžování Bryan Singer

Přečtěte si také