TopStar

9. května 2014 14:50

Jana Fikotová

Adrenalinovou injekci do srdce opět bodne John Travolta

Pulp Fiction: Historky z podsvětí Quentina Tarantina se vrací do českých kin. Nezáleží ani na tom, která z nesmrtelných scének zalitých krví a černým humorem je vaše nejoblíbenější, hlavní je, že si opět vše můžete vychutnat na velkém plátně, v té nejlepší technické kvalitě.

Dvojka Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson), obávaný Pan Velký Marsellusa Wallace (Ving Rhames), jeho sexy manželka Mia (Uma Thurman) i drsný boxer Butch (Bruce Willis) jsou zpátky! A to díky Asociaci českých filmových klubů a jejímu Projektu 100, který od roku 1995 uvádí do tuzemské distribuce skvosty světové kinematografie v digitalizované verzi.

Pulp Fiction slaví navíc přesně 20 let od premiéry v květnu 1994 na festivalu v Cannes. Tento film si označení kultovní skutečně zaslouží. Od samotné premiéry stále zasahuje nové generace diváků.

Legendou je nejen film, ale i hudba, která v 90. letech zněla snad z každé diskotéky. Tři na první pohled nesouvisející historky z podsvětí, které se zdánlivě nelogicky prolínají v prostoru i čase, aby nakonec zázračně vytvořily jeden příběh plný absurdních situací, překvapivých dějových zvratů, geniálních dialogů (které se dají s úspěchem použít při nejrůznějších životních situacích), drog, zabíjení a twistu. Film nemá hlavního hrdinu, je jich tady hned několik a jeden lepší než druhý.

Odborníci označují Pulp Fiction jako mezník moderní kinematografie. Akademici mu udělili Oscara v kategorii nejlepší scénář, členové mezinárodní poroty na festivalu v Cannes Zlatou palmu pro nejlepší film. Pulp Fiction je zkrátka tím správným důvodem, proč se vydat do kina, tím správným důvodem, proč (stejně jako Tarantino) milovat film. Na Pulp Fiction Quentina Tarantina se nyní můžete v kinech těšit od 7. května.

-juf-


Přečtěte si také