TopStar

8. dubna 2013 16:42

Blanka Konrádová

Anorektička Bučková: Jím, ale nechci být tlustá!

Anorektička Bučková: Jím, ale nechci být tlustá!

Česká Miss 2008 Eliška Bučková, která se nedávno veřejně přiznala k anorexii, prý už jí a chodí cvičit, aby se jí vytvořila svalová hmota. Žádné závratné přírůstky na váze však neplánuje.

„Jsem modelka, takže nechci přibrat deset kilo. Ale taky si už nechci vyčítat žádné jídlo. Když člověk nejí, je unavený, má špatnou náladu a je náchylný k chorobám, takže nemůže dobře fungovat.“ Eliščinu nemoc odstartoval článek v novinách, který vyšel rok po jejím vítězství v soutěži krásy. „Psalo se v něm, že jsem tlustá, a proto nemám žádnou práci,“ vzpomíná modelka. Poté začala nezdravě hubnout. „Když jsem nepředváděla, tak jsem dva měsíce normálně jedla a přibrala šest kilo, a když jsem pak zjistila, že se nevejdu do kalhot, tak jsem začala extrémně hubnout.“

Veřejné přiznání k anorexii ji prý pracovně nepoznamenalo. Stále má „doma“ dost zakázek a do zahraničí už nejezdi. „Já jsem takový typ, že po pár dnech venku začnu plakat a volat mamince, že se mi stýská, ať si pro mě přijede,“ přiznává Eliška. Pochází z pěti sourozenců. Její mladší sestra Anička (18) rovněž vyrostla do krásy a organizátoři České Miss Elišku nabádali, ať ji přihlásí do soutěže. „Neudělala jsem to. Říkala jsem jí, ty jsi taková čistá, v klidu si nejdřív dostuduj školu a pak se uvidí.“ Žádná ze tří Eliščiných sester prý ale poruchou příjmu potravy netrpěla a netrpí.

Ivana Bachoríková


Přečtěte si také