TopStar

15. ledna 2014 17:30

Dagmar Dandová

Autor Šifry mistra Leonarda Dan Brown: Praha stojí za prozkoumání

Slavný americký spisovatel Dan Brown dnes přijel do Prahy, aby zde převzal cenu za nejprodávanější knihu desetiletí Šifru mistra Leonarda/Da Vinciho kód. A rovnou řekl, že ho česká metropole okouzlila, protože je plná mystična a stála by za důkladné prozkoumání.

Že by proslulý spisovatel poslal svého hrdinu harvardského symbologa Roberta Langdona i do Čech, aby objevil skrytá tajemství, která jsou schovaná uprostřed staré Prahy?

"Praha je úžasné město a mrzí mě, že mám tak málo času, abych si ji celou prošel. Určitě se chci podívat na Karlův most. Tamní atmosféra mě velice láká. Hlavně bych chtěl prozkoumat místní legendy," řekl Dan Brown, který večer na Nové scéně Národního divadla přestavil svůj poslední bestseller Inferno.

V něm se Robert Langdon (kterého na plátně ztvárňuje herec Tom Hanks) ocitne v Itálii, kde řeší záhadu spojenou s knihou Božská komedie od jednoho z nejvýznamnějších italských básníků Dante Alighieriho. Konkrétně s její částí Peklo. Pokud do dané doby nerozluští záhadu básně, dojde ke katastrofě, která navždy změní celý svět.

"Inferno je vzrušující a děsivé zároveň. Dalo mi pořádně zabrat. Nepíši o dávných příbězích, které se uzavřely ve 13. století, ale píši o tom, co v nás vzbuzuje strach až do dnešní doby. Dante měl obrovský vliv na křesťanský pohled na peklo," uvedl autor knihy.

A producenti série o slavném symbologovi Robertu Langdonovi nelenili a rovnou oznámili, že zfilmované Inferno, opět s Tomem Hanksem v hlavní roli, bude mít premiéru 18. prosince 2015.

Spisovatel Dan Brown je autorem celkem šesti románů Digitální pevnost, Pavučina lží, Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda, Ztracený symbol a Inferno. Prodal po celém světě více než 200 milionů knih (přeložených do 52 jazyků). Zfilmována byla již Šifra mistra Leonarda a hit Andělé a démoni.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také