TopStar

2. října 2013 11:50

Dagmar Dandová

Bára Kodetová: Proč chtěla zabalit herectví

Herečka Bára Kodetová už několikrát ve svém životě narazila, ale naštěstí se vždy dokázala vzchopit a jít dál.

„Nejhorší je trápit se kvůli lidem, kteří si vás neváží. To je špatné. Bere to zbytečně energii. Nikdy ovšem nemůžete být připraveni na setkání s tupcem. A tak doufám, že už se do podobných situací nedostanu. Hlavně v práci,“ řekla Kodetová, která měla hereckou kariéru skoro předurčenou v genech.

Narodila se do slavné herecké rodiny. Její otec byl Jiří Kodet známý z filmu Pelíšky, praděda populární Vendelín Budil a babička byla herečka z Národního divadla Jiřina Steimarová. Není divu, že se Bára dala také na herectví, ale nelitovala toho někdy?

„Často jsem si říkala, jestli to, co dělám, má cenu. A stále si to říkám. V době, kdy jsem byla sama s Lily, nečekaně bez práce, přátel, peněz a s úvěrem na auto, který jsem si brala s přislíbením smlouvy na natáčení, jsem uvažovala o totální změně,“ přiznala herečka.

„Jenže jsem nikdy přesně nevěděla, jaká náhrada by to mohla být, abych byla šťastná. A tak jsem to všechno, i s pozdější nepostradatelnou pomocí Pavla (její manžel houslista Pavel Šporcl – pozn. red.), překonala,“ řekla herečka, která se aktuálně objevila ve filmu Milana Cieslara Colette na motivy stejnojmenné novely Arnošta Lustiga.

-dad-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také