TopStar

11. března 2015 13:40

Petr Cífka

Blíží se konec Top Gearu? Jeremy Clarkson si může založit i jinou motoristickou show

Dojeli jsme na konečnou?

Tahoun velepopulárního pořadu byl sice suspendován, o budoucnost se ale rozhodně bát nemusí. Na dotazy novinářů sice reagoval tím, že vyjádřil lítost nad celým incidentem, kdy kvůli nedokonalému dlabanci inzultoval jednoho z členů štábu (někdo chce holt mít večeře tip ťop), momentálně si ale může dovolit vyčkávat. Může si být totiž jistý, že pokud se s BBC nedohodne na další spolupráci, řada dalších televizních stanic se o něj (a jeho kumpány) bude rvát i za cenu milionových částek.Zuby si na Clarksona brousí nejvíce konkurenční ITV.

V BBC ale nepanikaří. Prozatím pořad stáhli z vysílání a čekají, jak se k celé situaci postaví všichni aktéři poté, co největší emoce opadnou. Šéfové veřejnoprávního giganta se nicméně nechali slyšet, že televize s tak dlouhou tradicí bez jedné osobnosti bez problémů přežije a že nebudou slevovat ze svých nároků na chování jednotlivých tváří jen kvůli tomu, aby udrželi na obrazovce každou prostořekou hvězdu. Byť sebepopulárnější.

Fanoušci mají nicméně jasno: O Jeremyho Clarksona nechtějí za žádnou cenu přijít – Top Gear bez své hlavní tváře podle nich nemůže dál existovat. Petici za návrat moderátora s prořízlou pusou podepsalo už půl milionu věrných diváků!

Sdílejte článek

Přečtěte si také