TopStar

11. února 2019 13:38

Tereza Šulcová

CENA BAFTA: Kate Middleton pogratulovala Olivii Colman k ceně za nejlepší herečku v hlavní roli

Nejlepším britským snímkem se stal film Favoritka. Herečka Olivie Colman zvítězila v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. Pogratulovat jí přišla samotná vévodkyně z Cambridge.

72. ročník udílení Filmových cen Britské akademie se uskutečnil v neděli 10. února 2019 v prostorách Royal Albert Hall v Londýně. Celý galavečer uvedla Joanna Lumley. Herečka Olivie Colman získala cenu BAFTA za skvělý výkon v hlavní roli filmu Favoritka, kde si zahrála britskou královnu Annu.

Královna Anna žila v 18. století a do historie se zapsala převážně neslavně. Nebyla příliš vzdělaná a trpěla zdravotními problémy. Byla perfektní obětí manipulátorů. Tuto roli zahrála zkrátka na jedničku.

Na tuto velkolepou událost přišla sama britská vévodkyně z Cambridge, která vítězce pogratulovala. Kate Middleton zářila v bílých šatech od návrháře Alexandera McQueena a náušnicích po princezně Dianě.

Kate seděla se svým manželem princem Williamem v první řadě. K šatům zvolila stříbrné podpatky v přepočtu za 15 tisíc korun od Jimmy Choo. Princ William zvolil klasiku, ve smokingu okouzlil celý Londýn. Herečka byla z přítomnosti britské rodiny překvapená. Zvláště poté, co po předání ceny za ní přišla sama vévodkyně pogratulovat herečce k úžasnému výkonu, který předvedla za ztvárnění britské královny Anny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také