TopStar

27. října 2018 11:00

Markéta Škorňová

Co bude dál? Zpěvačka Sinéad O´Connor konvertovala k islámu

Irská zpěvačka Sinéad O´Connor oznámila, že se rozhodla přejít k islámu. Podle informací zahraničních médií měla zpěvačka známá z devadesátých let změnit i své jméno na Shuhada. Konvertování k jinému náboženství není zdaleka jedinou kontroverzností, kterou se O´Connor „pyšní“.

Kontroverzní umělkyně, kterou po celém světě proslavila především skladba z roku 1990 „Nothing Compares 2 U“, veřejně oznámila, že se rozhodla konvertovat k islámu. Na svém twitteru poděkovala muslimům za jejich milá slova a podporu. Podle jejích vlastních slov bylo toto rozhodnutí přirozeným vyústěním její teologické cesty. K příspěvku přiložila i video, na kterém zpívá islámskou modlitbu.

Není to zdaleka poprvé, co právě Sinéad rozvířila stojaté vody náboženské víry. 3. listopadu 1992 veřejně roztrhla fotografii papeže Jana Pavla II. Protestovala tím zejména proti pohlavnímu zneužívání dětí představiteli církve a zakrývání této zrůdnosti jejími vyššími představiteli.

A to stále ještě není všechno. 24. srpna 1990 v Garden State Arts Center odmítla vystoupit na pódium poté co zazněla americká hymna.

Na konci devadesátých let přijala po šesti měsících studia teologie kněžské svěcení od Michaela Coxe, biskupa Ortodoxní katolické a apoštolské církve (nezávislé katolické skupiny).

Dalo by se říct, že konvertování k islámu je po tom všem jen taková malá třešnička na dortu. Co říkáte?

Sdílejte článek
Štítky islám zpěvačka

Přečtěte si také