TopStar

30. listopadu 2015 11:42

Michal Chalupa

Depka jak HROM! Sinead O´Connor se rozhodla spáchat sebevraždu. Šílené důvody, které ji k tomu dohnaly…

Sinead O´Connor byla vždycky těžké emo. Jenže od doby, kdy bojuje s bipolární poruchou, kterou možná znáte pod označením maniodepresivní psychóza, to s ní jde vážně z kopce. Naposledy to skončilo pokusem matky čtyř dětí o sebevraždu. Podařilo se ji zachránit, ale nechala za sebou dost mrazivý vzkaz.

Předtím, než se těžkými psychickými problémy pronásledovaná zpěvačka předávkovala léky, uveřejnila ještě na Facebooku dlouhý sebelítostivý dopis, v němž obviňovala své nejbližší z podílu na své smrti. Především se trápí tím, že nevídá své děti a nikoho nezajímá, jak se cítí. Sinead, soudě dle jejích postů, propadla křesťanskému fanatismu, ale víra jí stejně nepomohla.

„Zemřela jsem již milionkrát s velkou bolestí. To ovšem moji rodinu vůbec nezajímá. Nedozvěděli by se, že jsem mrtvá, spíš až po týdnech, kdybych jim nedala zasra*ě vědět,“ píše. Tvrdě obviňuje především otce svých dětí Franka a Donala stejně jako zbytek příbuzenstva z děsivé zrady, přiznává se k osobním nedostatkům a těžkým duševním stavům. Nikoho nešetří a čtení je to opravdu pochmurné: „Není žena, co by snesla všechno. Co mi tento týden provedli je nechutně kruté. Předávkovala jsem se, nejsem doma, ale v hotelu někde v Irsku…“

Zprávu na rozloučenou záhy četli její přátelé a rychle upozornili policii a záchranku. Nyní je podle serveru Sinead „v bezpečí a zdravá“. Bipolární porucha, kterou osmačtyřicetiletá zpěvačka trpí, je psychické onemocnění, které vážně ovlivňuje stavy nálad od extrémně pozitivních (manická fáze) po hluboce depresivní. Její stav ovlivnila i dřívější operace vaječníků a blíže nespecifikovaná choroba syna.

Více se dozvíte ve vysílání TOP STARu 30. 11. a o den později ve videu na Prima Play.


Přečtěte si také