TopStar

11. dubna 2015 20:25

Ivana Nádvorníková

Další cena TýTý pro Primu – Josef Klíma je Osobností televizní publicistiky

Další cena TýTý pro Primu – Josef Klíma je Osobností televizní publicistiky

Svoje 4. zrcátko v pořadí (a druhé po sobě) získal na předávání Cen TýTý v pražském Divadle Na Vinohradech publicista Josef Klíma. Na pódiu poděkoval všem za hlasy, které mu poslali, a řekl, že přesně ví, kteří lidé mu je poslali. "Byli to studenti, kterým jsem přednášel o kriminalitě mládeže, lidé na besedách a všichni ti, kteří mi psali do televize. A některým z nich jsem dokonce pomohl," dodal Josef Klíma.

Řeč přišla i na pastičky, které Josef ve svém pořadu Očima Josefa Klímy lidem chystá. Karel Šíp se velice zajímal o to, jestli štáb ještě nebyl rozzuřenými lidmi napaden. "Zatím nás ještě nezmlátili, ale mnohokrát volali policii," prozradil Josef Klíma.

Josefu Klímovi k jeho úspěchu ze srdce gratulujeme!

Iv

Takhle se Josef Klíma radoval z loňské ceny:

A takhle umí Josef řádit:

Šampioni cen TýTý – Koho nejvíc milujeme

Někdo si prostě pro ceny chodí každý rok. Podívejte se na ty, kteří získali nejvíc zakřivených Gebauerových zrcátek v historii těchto cen:

Karel Gott 29× (21× zpěvák, 8× absolutní vítěz)Lucie Bílá 15× (13× zpěvačka, 2× absolutní vítěz)Radek John 11× (10× osobnost televizní publicistiky, 1× absolutní vítěz); Jiřina Bohdalová 11× (10× herečka, 1× dvorana slávy)

Miroslav Donutil 8× (8× herec)Valérie Zawadská 7× (6× dabérka, 1× absolutní vítěz); Pavel Poulíček 7× coby sportovní komentátor)

Co je TýTý

TýTý je anketa o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek, kterou od roku 1991 pořádá časopis Týdeník Televize. Vyznamenané osobnosti a pořady získávaly v roce 1992 a 1993 keramického panáka, od roku 1994 dostávají jako cenu zakřivené zrcátko z dílny Kurta Gebauera.

TýTý předcházela v roce 1990 podobná anketa. Jmenovala se Mám rád a uváděl ji Ondřej Havelka. Cenou byl pavouček Pavla Švába. Před rokem 1989 pořádal týdeník Československá televize anketu o populární osobnost televizní obrazovky, vítěz dostával Televizní rolničku.

Vítězové TýTý

Osobnost televizního zpravodajství: Karel Voříšek

Sportovní moderátor: Vojtěch Bernatský

Osobnost televizní publicistiky: Josef Klima

Zpěvák roku: Karel Gott

Zpěvačka roku: Lucie Vondráčková

Osobnost televizní zábavy: Karel Šíp

Herec: Ivan Trojan

Herečka: Simona Stašová

Dvorana slávy: Iva JanžurováPořad: Všechnopárty

Seriál: První republika

Objev: Daniel Stach


Přečtěte si také