TopStar

12. prosince 2017 09:00

Další nejúspěšnější zahraniční seriály roku 2017?

Již jsme si vyjmenovali některé z nejúspěšnějších seriálů letošního téměř završeného roku. Seznam však není u konce a je ještě mnoho titulů, které je třeba zmínit. Pokud jste si nevybrali ze seznamu předešlého, podívejte se na tento!

Městečko Twin Peaks

Návrat kultovního seriálu Twin Peaks očekávali fanoušci 25 let. V letošním roce David Lynch konečně představil pokračování světového projektu. Se starými i s nově příchozími postavami. Po mnoha letech se agent Dale Cooper vrací do městečka Twin Peaks, kde kdysi vyšetřoval vraždu Laury Palmer. Odehrává se však další řada situací, od kterých se nelze odtrhnout.

A new contestant takes on the boss. #TwinPeaks #Part13 . . . . . . . . . #newtwinpeaks #twinpeaks2017 #twinpeaksthereturn #itishappeningagain #mrc #armwrestling Příspěvek sdílený Twin Peaks (@twinpeaks), Srp 9, 2017 v 11:00 PDT

Sedmilhářky

Další bomba letošního roku, která si získala kritiky i diváky. Seriál je inspirován dílem Liane Moriarty a vypráví příběh záhadné vraždy, ke které došlo během dětské oslavy. V centru dění jsou tři přítelkyně a každá z nich má svého kostlivce ve skříni.

Manželské nevěry, problémy s dětmi, domácí násilí - za poklidnou fasádou rodinného štěstí se skrývají děsivá tajemství. Vše probíhá na pozadí fantastické přírody (oceán je skoro hlavní postava) s hollywoodskými hvězdami v hlavních rolích. V záběrech je pevné trio v podobě Nicole Kidman, Reese Witherspoon a Shailene Woodley. Pomáhají jim ve vedlejších rolích Alexander Skarsgard či Laura Dern. Režisérského žezla se chopil Jean-Marc Vallée známý i svým počinem Klub poslední naděje s Jaredem Leto. První sezóna seriálu Sedmilhářky měla takový úspěch, že se tvůrci rozhodli vytvořit i řadu druhou.

2nd SEASON SOON It's official: #BigLittleLies has been renewed for season 2! But there's going to be a major change behind-the-scenes of the HBO series. Příspěvek sdílený Big Little Lies (@_biglittlelies), Pro 8, 2017 v 12:01 PST

13 Reasons Why

Jeden z nejzásadnějších seriálů roku pro teenagery. Příběh dívky, která spáchala sebevraždu. O její smrti se dovídáme hned na začátku. Hannah natáčí videokazety, na kterých vysvětluje, proč se rozhodla pro smrt. Jsou ovšem viníci doopravdy ti, kterým jsou kazety adresovány?

Hlavní roli si měla zahrát Selena Gomez, která byla silnou příznivkyní celého projektu, nakonec ji však nahradila Katherine Langford a Gomez se stala součástí produkce. Seriál se okamžitě po vydání dostal na nejvyšší příčky seriálů letošního roku a samotný projekt bude pokračovat druhou sezónou. Cílová skupina, mládež, je nadšena. Vždyť seriál odhaluje všechna bolestná místa každého teenagera.

At that moment everything was perfect. Příspěvek sdílený 13 Reasons Why (@13reasonswhy), Čec 13, 2017 v 10:41 PDT

Živí mrtví

Jak je tomu u světového seriálu Hra o trůny, tak i jeho největší konkurent Živí mrtví pokračuje svou již 8. sezónou. Fanoušci si u sezóny předchozí stěžovali, že se příliš vlekla, byla nudná a koncovka nebyla natolik vyostřena, jak by každý čekal. Při zveřejnění nového traileru byli fanoušci ještě zklamanější a 5minutové video bez dialogů je rozhodně neoslnilo. Po prvním díle, který nenasadil tak vysokou laťku, jako první díl předchozí řady už fanoušci neočekávali nic převratného. Třeba však podotknout, že s postupem dílů se seriál začal pomalu rozjíždět a poslední díly nabraly na obrátkách takovou rychlostí, že si fanoušci libují v opětně nadupaných dílech, kdy se charismatický Negan snaží ovládnout všechny přeživší po následcích apokalypsy a především, zbavit se svého největšího soka, lidumilného policisty Ricka. A jak celý příběh dopadne? Nechme se překvapit, jistě se máme, nač těšit. Vždyť sami tvůrci se nechali slyšet, že se rozhodně nejedná o poslední řadu.

WHOS READY. IM SO HYPED Příspěvek sdílený The Walking Dead (@thewalkingdead8), Zář 23, 2014 v 10:40 PDT

Taboo

Rok 1814, vousatý a potetovaný James Delaney, kterého ztvárňuje božský Tom Hardy, se po dlouholetém putování skrz divočinu vrací do rodného města, kde si začíná budovat a znovuobnovovat podnikatelské impérium po svém otci. Zároveň se hrdina napříč seriálem mstí otcovrahům, řeší rozporuplný vztah se svou sestrou a bojuje s vlastními démony.

Historie, která se mnohým koncentruje na vztah otce a syna, se pro Toma Hardyho stala autentickou. Motivem seriálu se stal příběh, který napsal sám Hardyho otec.

? #taboo #tomhardy #firstseason Příspěvek sdílený Akhundova Aysel (@akhundovaaysel), Pro 11, 2017 v 1:46 PST

Riverdale

Historie o tichém městečku Riverdale, ve kterém se dějí zvláštní události a má svá vlastní tajemství. V podstatě jakési Městečko Twin Peaks pro mladé. Záhadné incidenty, krásní studenti, tajné románky, zapletené vztahy s rodiči a vnitřní démoni - právě to je charakteristika Riverdale.

V první řadě se jednalo o vyšetřování záhadné smrti jednoho z hrdinů, Jasona. Ve druhé řadě jde o pátrání po mstiteli, který se rozhodl provést ‚‚čistku města“. Hlavními hrdiny je mládež se svými vášněmi a problémy. Právě na mládež je celý seriál orientován, právě ti se mají v charakterech najít a porovnat své problémy s těmi seriálovými.

#riverdale # #jaghedjonse #colesprouse # #

Příspěvek sdílený serial_group (@serial__group__), Pro 11, 2017 v 6:01 PST


Přečtěte si také