TopStar

7. prosince 2018 11:00

Tereza Šulcová

Dcera Terezka (10) se může vrátit do péče narkomanky Katky (41)

Téměř každý si vybaví „slavnou“ narkomanku Katku, o které Helena Třeštíková natočila dokument Katka. Původním záměrem dokumentu bylo sdělení, že se závislostí na těžkých drogách se dá bojovat, ale v případě Katky, která se poprvé s drogou setkala v devatenácti letech, to tak není. Dnes je jí již jednačtyřicet let a denně bere neuvěřitelné dávky heroinu. Je až k neuvěření, že to její tělo zvládá. Teď ale dostala novou motivaci se zákeřnou drogou přes

Je to už něco přes deset let, co se narkomanka Katka dozvěděla, že čeká dítě. V té době si všichni mysleli, že s drogou kvůli dítěti navždy skoncuje, opak byl ale pravdou. Dcera následně po narození šla ihned do kojeneckého ústavu v Krči, kde zezačátku trpěla silnými záchvaty. Důvodem byla nečekaná abstinence - absence drog, na které byla holčička během těhotenství zvyklá. Uběhlo pár měsíců a z Terezky se vyklubalo krásné a zdravé miminko, které si do péče vzala Katčina maminka, babička Terezky. Podmínkou bylo, že Katka dceru nikdy neuvidí.

Uběhlo deset let a vše nasvědčovalo tomu, že Terezka bude ve výchově až do dospělosti u své babičky, ale ta se dozvěděla otřesnou zprávu. Podle eXtra.cz bojuje Katčina maminka s rakovinou! Tuto informaci redakci sdělila sama Katka, která údajně dostala od své matky nabídku, že dostane Terezku do péče, pokud přestane s drogami. „Nemohu mít Terezku kvůli drogám. A taky kvůli tomu, jak žiji. Ale vysvitla naděje, když mi máma dala nabídku, že pokud půjdu na detox a budu mít slušné zázemí, dala by mi Terezku do péče,“ těšila se Katka Bradáčová, když dostala tento návrh od své maminky.

Ovšem, skutečnost je taková, že Katka je na drogách závislá přes dvacet let a nikdo už nevěří v to, že se změní a fetovat přestane. Stejnou motivaci měla v den, kdy se jí její jediná dcera narodila - a nezvládla to. „Katka tu není od pátku, nevím, kde je… A pokud jde o nabídku mít Terezku v péči, nezvládá to. Jediné, co ji zajímá, je, jak sehnat fet. Tohle jí mám za zlé. Ta malá holka za nic nemůže a Katce to je jedno,“ řekl redaktorovi eXtra.cz Katčin přítel Jiří, kterého zastihl v jejich aktuálním „bydlišti“ – tedy kanále na pražské Invalidovně, kde se oba snaží přečkat čím dál chladnější dny.

Bohužel, Terezka se dostává do komplikované situace. Pokud se zdravotní stav babičky zhorší, bude muset jít pravděpodobně do dětského domova, protože její matka není způsobilá ani zabezpečená, aby se o svou dceru mohla postarat. Uvědomuje si tuhle vážnou situaci Katka? Zabojuje, aby dostala dceru do péče?

Sdílejte článek
Štítky drogy

Přečtěte si také