TopStar

18. března 2019 11:34

Tereza Šulcová

Den svatého Patrika: 5 TOP irských celebrit, které vám zlepší den!

V neděli 17. března se oslavoval svátek na počest svatého Patrika, patrona Irska. Tento svátek se každoročně oficiálně slaví v Irsku, ale je oblíbený i v USA, Austrálii a Kanadě, kde žije mnoho irských přistěhovalců. My si dnes ukážeme 5 nejvíce sexy celebrit, které odsud pochází! Kdo sem tedy patří? Například herec Jamie Dornan, který se proslavil rolí svobodného miliardáře Christiana Greye v sérii Padesát odstínů. Tipnete si, kdo je další?

Jamie Dornan (36)

Tento irský herec tu nemůže chybět! Téměř každá žena si ho vybaví jako pohledného miliardáře z filmové série Padesát odstínů šedi. Tento fešák se narodil na prvního máje a pochází ze tří dětí. Věnoval se modelingu, pracoval pro značky jako Dior, Calvin Klein nebo Armani. Jeho herecká kariéra začala v roce 2006.

Zlom nastal v roce 2013, kdy získal roli v irském seriálu The Fall. Tento rok byl obsazen také do zmiňovaného erotického filmu Padesát odstínů šedi. Rok poté, byl časopisem People vyhlášen jako třetí nejvíce sexy žijící muž. V současné době natáčí historický film Robin Hood: Origins. Tento fešák se oženil v roce 2013 a s manželkou má dvě holčičky.

Colin Farrell (42)

Od mládí byl veden ke sportu. Jeho sestra se věnovala herectví a Colina to velmi ovlivnilo. První zkušenosti získal v londýnském divadle, kde si ho všiml herec Kevin Spacey, který mu nabídl roli ve filmu Rafinovaný zloděj.

Později se objevil ve filmu Tábor tygrů, který sklidil velké úspěchy. Farrell si zahrál ve filmech jako Telefonní budka, Hartova válka, Minority report. Colin má dva syny. Starší syn trpí genetickou poruchou, jež opozdila jeho intelektuální vývoj. Nyní je rozvedený a věnuje se svým dětem.

Domhnall Gleeson (35)

Vzhledově vypadá jako klasický irský fešák! Kromě herectví je také režisérem a scénáristou. Proslavil se rolí Billa Weasleyho z Harryho Pottera. Svou hereckou kariéru odstartoval v roce 2004 v krátkém filmu Šestiraňák. Gleesona jste mohli vidět ve filmech Psí rok, Opravdová kuráž nebo Star Wars: Poslední z Jediů, kde si zahrál generála Huxe.

Aidan Gillen (50)

Tento sympatický chlapák je znám přdevším jako Petyr Baeliše v seriálu Hra o trůny nebo Tommy Carcetti ze seriálu The Wire - Špína Baltimoru. Gillen vyhrál celkem tři ceny Irské filmové akademie a byl dokonce nominován na cenu BAFTA. Hereckou kariéru odstartoval v 80. letech spíše malými rolemi. Žije několik let v manželství a má dvě děti.

Pierce Brosnan (65)

Šiřší veřejnost si tohoto irského herce pamatuje především jako představitele Jamese Bonda, kterého si zahrál hned ve čtyřech filmech. Za své herecké výkony si získal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Vidět ho můžete ve filmech Podvodníci, Dnes neumírej, Mamma Mia! nebo Nezapomeň na mě, kde si zahrál vedle Roberta Pattinsona. V roce 2001 se podruhé oženil s Keely Shaye. Z prvního i druhého manželství má celkem 4 děti.

Zajímavostí je, že všichni tito herci kromě Aidana Gillena (50) se narodili v květnu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také