TopStar

2. července 2014 18:50

Táňa Sáblíková

Dívčí válka začíná: Nemilosrdná bitva českých blondýn o wimbledonské finále!

Tak to asi čekal jen málokdo! Dvě Češky v semifinále proti sobě, což znamená i jistou finalistku!

To se v rámci české tenisové školy stane opravdu výjimečně. Petra Kvitová a Lucie Šafářová v semifinále proti sobě a to na jednom z turnajů velké čtyřky!

A tak vyvstává otázka – kdo semifinále zvládne lépe a utká se o titul? Petře Kvitové se to už jednou podařilo, když v roce 2011 uchvátila svou hrou odborníky a ti jí předpovídali skvělou budoucnost. Nebo snad svůj životní turnaj dotáhne do finále Lucka Šafářová a dočká se třeba i pověstné třešínky na dortu v podobě titulu?

Holky toho mají hodně společného – obě mají slabost pro tenisty – Lucka randila s Tomášem Berdychem, nyní její srdce patří tenisovému trenérovi Troyi Hahnovi. Petra se zakoukala do mladšího Adama Pavláska, pak její srdce na rok získal Radek Štěpánek a nyní je opět podle dostupných informací zaláskovaná do Adama. Obě jsou to blondýnky, na které je radost pohledět, zvlášť když se hezky obléknou a namalují.

Něco je ale přeci jen rozděluje a to je žebříčkové postavení, Petra Kvitová je světovou šestkou, Lucka Šafářová figuruje na 23. pozici. A není to jen tohle... Kolik holky vlastně váží, měří a kde se narodily?

Petra Kvitová

Datum narození: 8. května 1990Místo narození: BílovecVýška: 183 cmVáha: 70 kgNejvětší úspěch ve Wimbledonu: vítězství 2011

Lucie Šafářová

Datum narození: 4. února 1987Místo narození: BrnoVýška: 178 cmVáha: 62 kgNejvětší úspěch ve Wimbledonu: čtvrtfinále 2007

Lucie Šafářová již teď slaví životní úspěch. Do finále by se ale podívala ráda. Foto: isifa.com

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také