TopStar

21. října 2013 10:16

Doktor Propofol – Navždy uspal Michaela Jacksona, chce znovu léčit

Příští týden bude doktor Conrad Murray, odsouzený v souvislosti se smrtní krále popu Michaela Jacksona, propuštěn z vězení. A rád by znovu získal lékařskou licenci.

Magazín Daily News přinesl informaci, že Murrayho rodina a právníci už podnikli kroky nezbytné k tomu, aby bývalý Jacksonův osobní lékař mohl svou licenci dostat zpět a znovu si otevřít privátní praxi.

Mezitím šedestátiletý Conrad Murray ve vězení v Californii jak se říká "stříhá metr". Propuštěn na svobodu bude osmadvacátého října. Jeho čtyřletý trest vězení za podání smrtelných dávek medikamentů (především propofolu) byl za dobré chování zkrácen na polovinu. Ve vězení se prý snažil dál vzdělávat, jak řekla tisku jeho přítelkyně, herecka Nicole Alvarez, která ho pravidelně navštěvovala. Setkání však probíhala jen přes sklo,

"Zpočátku nesl svou situaci velmi těžce," přiznala Alvarezová. "Když se však aklimatizoval a dokázal více přemýšlet, definitivně v něm uzrálo rozhodnutí znovu provozovat lékařskou pracil". Praxi by rád provozoval v Texasu, odkud pochází mnoho jeho dřívějších pacientů a kde také právníci vidí legální cestu pro znovuobnovení licence. "Jsem si jistý, že se nám to podaří a doktor Murray se k medicíně vrátí," sdělil lékařův právník Carles Peckham. "Budeme bojovat," dodal.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky vězení trávník doktor Michael Jackson Bill Murray lékařský

Přečtěte si také