TopStar

29. července 2013 19:31

Domenico Martucci: Demonstraci už mu povolili. Bude na Václaváku!

Italský zpěvák Domenico Martucci se rozhodl podniknout nestandardní kroky a chystá demonstraci a dokonce vlastní nadaci na pomoc týraným ženám.

Situace kolem demonstrace, kterou se rozhodl Domenico uspořádat, se posunula. Máme nové informace:

Domenico uveřejnil na svém facebookovém profilu termín.

"Oficiálně máme povolenou demonstraci proti týrání žen a dětí od úřadu a policie. Bude se konat 4. srpna 2013, od 17–20 hodin, na Václavském náměstí u sochy svatého Václava. Pokud se mezi vámi vyskytuje psycholožka/psycholog se zkušeností s týranými ženami, prosím, ať se mi ozve. Děkuji všem za spolupráci a přeji krásný večer."

Dlužno podotknout, že právě Domenico jako jediný vypadá na celkem rozumného muže, kterému na bývalé přítelkyni Ivetě Bartošové opravdu záleží. Sice zkraje vyvěšoval různé dokumenty a snímky, aby se očistil proti nařčení, že jeho italská rodina držela zpěvačku pod zámkem násilím, v posledních dnech už to však nedělá.

Škoda, že nemá víc pravomocí. Určitě by dokázal zorganizovat mnohem účinnější pomoc než například Josef Rychtář.

Domenico Martucci dostal originální nápad a na svůj FB vyvěsil už včera následující status (Ivetu už v něm přímo nejmenuje, je ale jasné, co ho inspirovalo): „V souvislosti s případem, který rozvířil debaty o problémech, které jsou aktuální, tady padl nápad uspořádat demonstraci. Jelikož se na své zdi setkávám s osudy spousty žen, které si prošly týráním, či procházejí, rozhodl jsem se pomoct s organizací této demonstrace (povolení úřadů a policie), která by vyjádřila podporu všem týraným ženám a upozornila na jejich velmi obtížnou a často neřešitelnou situaci. Chtěl bych zároveň založit nadaci na pomoc těmto ženám, ale i týraným dětem, které jsou vystaveny situacím, kterým se neumí, nebo nemůžou bránit, a mým přáním je, aby jim tato demonstrace pomohla najít sílu se vzepřít a svou situaci řešit. I kdyby jen jedna, jediná žena našla odvahu se vzepřít, má tato demonstrace smysl. Věřím, že vám jejich osud není lhostejný a podpoříte to svou účastí. Pokud nechcete podpořit tuto myšlenku, je zbytečné, abyste vůbec komentovali tento status. Děkuji všem za pochopení.“

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také