TopStar

15. března 2015 19:45

Lucie Průchová

Elton John vyhlásil válku značce Dolce & Gabbana! Moje děti nejsou umělé!

Hudební superstar se zavázala, že už nikdy nebude nosit oblečení s tímto italským štítkem poté, co návrháři v nedávném rozhovoru zahájili útok na děti narozené po IVF .

Poprask začal, když Domenico Dolce a Stefano Gabbana poskytli rozhovor v italském časopisu Panorama, ve kterém se vyjádřili, že je jen jediný "tradiční" vzor rodiny.

„Jsme proti homosexuální adopci,“ řekli v publikaci.

„Bez chemických potomků a pronájmů dělohy: život má mít přirozený tok, to jsou věci, které by se neměly měnit.“

Dolce vysvětlil: „Početí dítěte musí být akt lásky,“ a dodává: „Ty se rodí z matky a otce – nebo alespoň by to tak mělo být. Říkám těmto dětem chemické, syntetické. Děti z pronajaté dělohy a spermatu z katalogu.“

Elton je jedním z nejslavnějších hudebníků a oni jsou módní ikony, ale ani to ho nezastavilo.

„Jak se opovažuješ nazývat naše krásné děti ´syntetické´. „Měl by ses stydět ukazovat prstem a hanit IVF – zázrak, který dovolil zástupu milujících lidí, a to nejen homosexuálům, splnit si svůj sen mít děti." „Vaše archaické myšlení je úplně mimo, stejně jako vaše móda,“ vzkazuje zpěvák Elton John a vyzývá fanoušky, aby bojkotovali značku Dolce & Gabbana, protože návrháři nazývají "syntetickými" děti, které se narodily z IVF oplodnění. (IVF – oplodnění ve zkumavce, odborně in vitro fertilizace, IVF) je proces, při kterém se vajíčko oplodňuje spermií mimo tělo: in vitro.)

Sir Elton John vychovává s manželem Davidem Furnishem dva syny, Zachariáše (4) a Eliáše (2), které jim porodila náhradní matka.

Módní ikony, které společně založily značku Dolce & Gabbana, byly párem 23 let, ale v roce 2005 se rozešly. Nadále však spolupracují a jsou blízcí přátelé.

Ještě před rozchodem, v roce 2005, se choulili se čtyřmi dětmi na obálce časopisu Vanity Fair a Gabbana zde hovořil o své touze stát se otcem. „Ano, moc bych chtěl syna,“ zatímco Dolce řekl, že nemůže mít dítě, protože je gay a přiznal: „Myslím, že nemůžete mít v životě všechno. Vím, že se vzdávám něčeho krásného, ale život má mít přirozený průběh, některé věci nelze změnit. Jedním z nich je rodina.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také