TopStar

5. listopadu 2015 13:02

Michal Chalupa

E.T. mimozemšťan přišel o maminku: Indiana Jonese sice krutě oškubala, ale svůj boj s rakovinou prohrála...

„E.T. volat domů!“ Vzpomínáte na slavnou hlášku z ještě slavnější tragikomedie o nejroztomilejším ufonovi? Její autorka a scénáristka Spielbergova nesmrtelného filmu Melissa Mathison (†65) je bohužel po smrti a možná je teď na cestě tam, kam se chtěl E.T. vždy vrátit.

Hollywoodská scenáristka a aktivistka za osvobození Tibetu z čínské nadvlády má na kontě několik slavných filmů. Kromě slavného Ítýho se proslavilo její životopisné drama o dalajlamovi Kundun nebo geniální animák Hayao Miyazakiho Ponyo.

Podle Stevena Spielberga to byla právě Melissa, která vymyslela nehynoucí hlášku E.T. call home! „Melissino srdce, které zářilo s ušlechtilostí a láskou tak jasně jako srdce, které dala E.T.,“ nechal se slyšet režisér. Smutný je i Harrison Ford (73), jenž byl přes dvacet let jejím manželem a mají spolu dvě děti. Jejich rozvod před jedenácti lety ho však přišel zatraceně draho, když jí musel vysolit v přepočtu děsivé 2,2 miliardy. Ale zase na druhou stranu – co je to pro Indianu Jonese? Spi sladce Mellisso!

Sdílejte článek

Přečtěte si také