TopStar

1. srpna 2023 00:00

Dagmar Dandová

Evangeline Lilly: jako elfí zabiják je neskutečně sexy

Krásná herečka Evangeline Lilly, která se proslavila seriálem Ztraceni, se objeví v pokračování velkofilmu Hobit jako lesní elfka Tauriel. Zajímavé je, že autor předlohy J. R. R. Tolkien se o Tauriel ve svých knížkách vůbec nezmínil. Kde se tedy svůdná víla ve Středozemi najednou vzala?

Vysvětlení je jednoduché. Režisér trilogie Peter Jackson chtěl do ryze mužského příběhu přidat nějaký ženský prvek, který by mohl být objektem zájmu všech zúčastněných, a proto vymyslel postavu nádherné Tauriel.

Také hned dementoval, že by další elf v Hobitovi Legolas měl mít s Tauriel poměr, což je velká škoda, protože by to byl skutečně nádherný pár.

Postava Tauriel se objeví v obou pokračováních Hobita: Šmakova dračí poušť i Tam a zase zpátky.

„Ona a Legolas se poprvé setkali jako děti a záleží jim na sobě, ale žádný románek mezi nimi není. Legolasův otec, elfí král Thranduil, v Tauriel vidí něco velmi zvláštního,“ řekla Evangeline Lilly o své postavě.

Elfka Tauriel je vůdkyní hlídky Temného hvozdu. "Je to Sylvan elf, takže je z mnohem nižšího řádu než elfové, které znáte z Pána prstenů, jako je třeba Arwen nebo Galadriel," vysvětluje herečka. „Je tak trochu bezohledná a nemilosrdná. Pokud má někoho zabít, tak ani chvilku nezaváhá. Je dokonalý zabiják a skvělá bojovnice. Umí ovládat spoustu zbraní. Nepřekonatelná je v lukostřelbě a ve vrhání dvou dýk najednou.“

Lilly popisuje Tauriel také jako naprosto nekonformní osobu. „Bouří se proti zavedeného společenského řádu elfů. Ale občas dokáže ukázat i svou citlivější tvář,“ vysvětlila.

„Myslím, že Tauriel je naprosto autentická postava ze Středozemě. Tolkien ve svých dílech často zmiňuje lesní elfy, ale nepopisuje je detailně. Podle mě by se mu Tauriel líbila,“ řekl o nové postavě režisér Peter Jackson.

Kdo je Evangeline Lilly?

Herečka se narodila 3. 8. 1979 v Kanadě a začínala jako modelka pro agenturu Ford. Po ukončení studia na univerzitě se začala věnovat herectví a dostávala malé role v seriálech (např. Smallville). Proslavila se až jako Kate Austen v úspěšném seriálu Ztraceni, kde potkala i svého životního partnera. Během natáčení se zamilovala do Dominica Monaghana, který hrál roli muzikanta Charlieho Pace. Monaghan proslul hlavně svou rolí v sérii Pán prstenů, kde hrál hobita Smíška.

Pokud chcete vidět Evangeline Lilly už teď, pusťte si dnes večer televizi Prima COOL. Kultovní seriál Ztraceni je zpět a neuvěřitelné osudy trosečníků můžete vídat už od 16. září každé pondělí až pátek od 17.30.

-dad-

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také