TopStar

18. dubna 2014 08:13

Jana Fikotová

Exkluzivně ze zákulisí premiéry Adam a Eva

Nahlédli jsme do zákulisí těsně před začátkem premiéry nového rodinného muzikálu Adam a Eva. Co nás v šatně čekalo?

Polonahá těla, nervozita, ale i dobrá nálada i sem tam nějaký vtípek. Taková byla atmosféra jen pár minut před očekávanou premiérou nového muzikálu, který nás v divadle Broadway zavedl až do ráje. My jsme měli možnost nahlédnout do šaten, kde se herci připravovali, rozcvičovali a oblékali. „Nervózní jsem, to k premiéře prostě patří, ale na druhou stranu se už moc těším. Myslím si, že budou diváci spokojení,“ přiznal nám ostřílený hudební a muzikálový matador Pepa Vojtek, kterému autoři psali postavu Lucifera přímo na tělo.

Hlavní roli Evy ztvárnila Michaela Horká, která měla původně hrát muže. „Moje cesta vedla přes konkurz, na který jsem si vybrala roli anděla Michaela. Tahle postava se mi líbila mimo jiné proto, že je to vlastně muž, což mě pobavilo a nalákalo, mužskou roli jsem totiž ještě nehrála. Nakonec jsem po konkurzu od pana režiséra Zdeňka Zelenky dostala šanci hrát Evu,“ přiznala Míša, která v Divadle Broadway hraje i v muzikále Mata Hari.

Na postavu Adama byl vybrán zase herec Martin Písařík, kterého diváci znají ze seriálu Cesty domů. Nás zaujalo jeho pohybové nadání na parketě, které bylo až nevídané. „Pohyb a tanec mě baví už od studia konzervatoře, ale nikdy jsem se mu příliš nevěnoval. Kdykoliv je ale možnost tančit na jevišti, tak ji vítám. V podstatě většinu svých rolí vnímám přes pohyb, jinak chodí a jinak se pohybuje gentleman a jinak pouliční floutek.“

Premiéra měla velký úspěch a navštívilo ji nepřeberné množství celebrit jako Helena Vondráčková s manželem, Jiřina Bohdalová, Marta Jandová, Stanislav Gross, Linda Finková, Petr Štěpánek či Sabina Laurinová.

-juf-


Přečtěte si také