TopStar

8. února 2016 10:30

Michal Chalupa

Fotbalová legenda šokuje: Odhodil kopačky a jal se role zpívajícího popeláře!

Film Decibely lásky se blíží do premiéry, a jak se zdá, má nakročeno k tomu, aby zrodil novou hvězdu, která však pochází ze zcela jiného prostředí – je jí bývalý fotbalista a současný trenér Viktorie Plzeň, česká fotbalová legenda Pavel Horváth.

Pavel si ve filmu zahrál Otu, který společně s Kristiánem Hovorkou pracuje u technických služeb města Plzně: „Věděl jsem, že pro tu roli je potřeba člověk s komickým talentem a na Pavla jsem při psaní scénáře od počátku myslel, jen jsem se poněkud ostýchal ho s tou nabídkou kontaktovat,“ říká autor scénáře a režisér Míla Halík.

Pavel Horváth ve filmu hraje, tančí i zpívá a dokonce společně s Michalem Davidem natočili písničku „Čuměj čuměj nekoukaj“ a k ní videoklip. „Pavel je ryzí a naprosto přirozený. Vtipný a navíc hezky zpívá a senzačně tancuje! Strčil nás všechny do kapsy,“ říká s úsměvem Lucie Vondráčková.

A stejného názoru je i choreograf Petr Čadek: „Jeho osobnost, vtip a lehkost zvládání různých situací mě strašně baví a s tím souvisí i jeho osobitý tanec. Neměl jsem sebemenší potřebu mu do jeho kreací zasahovat. Když to vypadá dobře, zapadá to do role a ještě to vychází z něj, tak není co řešit. Jen bych to svou invencí zkomplikoval. Je ve filmu asi jediný, komu jsem dal v tanci volnou ruku. J

Navzdory všem pochvalným slovům však současný trenér Viktorie Plzeň o změně profese neuvažuje: „Pro mě to byla hezká zkušenost a mám z ní radost, ale herec ze mě nejspíš nikdy nebude. Byla to pro mě skvělá zábava,“ říká Pavel Horváth, jehož výkon můžete zhodnotit na premiéře filmu, která bude už 11. února.

Na celý klip se můžete podívat ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také