TopStar

27. ledna 2016 13:27

FOTO: Voldemortův brácha bude hrát Michaela Jacksona ve filmu o 11. září! Proč to lidem vadí?

Americký televizní kanál Sky Arts natáčí film o životě tří světových celebrit těsně po teroristických útocích na USA. Kromě Michaela Jacksona se snímek bude zajímat o Liz Taylor a Marlona Branda.

Ti byli spolu den před útoky. Když pak teroristé zničili Dvojčata a letecká doprava v USA se zastavila, Jacksona napadlo, že si hvězdná trojice půjčí auto a vydá se na 800 kilometrů dlouhou cestu do Los Angeles. Podle některých je to městská legenda, podle jiných pravdivý příběh. V roli Michaela Jacksona se objeví Joseph Fiennes, bratr Ralpha, který ztvárnil Pána zla ve filmech o Harry Potterovi.

Jenže lidem se to nelíbí. Na sociálních sítích se zvedla vlna nevole a posměšků. Důvodem je fakt, že Jackson byl černoch, zatímco Fiennes je běloch. Lidé se začali ptát, proč třeba Bonda nemůže hrát černoch, ale černocha běloch hrát může? Nicméně v roce 2001 už Jackson jako černoch vůbec nevypadal a měnit herce s tmavou pletí do Jacksonovy podoby by určitě maskérům zabralo nesmyslně moc času (a to nepočítáme ani to, jak by asi řešili přešitý nos krále popu)…

Joseph Fiennes Foto: Profimedia

Sdílejte článek
Štítky útok Harry Potter USA kanál Michael Jackson

Přečtěte si také