TopStar

1. srpna 2023 00:00

Gentleman Ladislav Štaidl: Ivetě odpustil strašnou zradu. Co mu provedla?

Hudební skladatel Ladislav Štaidl brání svou bývalou partnerku i teď, když tragicky ukončila svůj život. Mnohé dělá kvůli synovi Arturovi, který ztratil maminku. Jako gentleman se ovšem choval k Ivetě vždycky. A to jí musel odpustit údajnou velikou zradu.

Štaidl a Bartošová spolu žili jedenáct let (1988–99) a vztah byl nesmírně komplikovaný. Pro zpěvačku bylo typické, že upadala do emočních závislostí na svých partnerech. Na druhou stranu... Ladislav Štaidl se nemínil rozvést a kromě manželky s Ivetou pravděpodobně podváděl také Ivetu (viz. článek níže).

K definitivnímu rozchodu údajně došlo poté, co Ivetu načapal při milostných hrátkách se svým sousedem, slavným skladatelem Karlem Svobodou. Proto spolu oba skladatelé až do tragické smrti Svobody nekomunikovali.

Štaidl však Ivetu nikdy ve skutečnosti zcela neodepsal, pomáhal jí a především synovi, který už několik let žije u něj. Je to on, kdo se teď pokouší přimět vdovce Josefa Rychtáře, aby pohřeb nebyl veřejný a rodina i přátelé se s Ivetou mohli rozloučit v klidu.


Přečtěte si také