TopStar

16. prosince 2017 08:00

Harvey Weinstein ostře reagoval na obvinění Salmy Hayek

Už několik měsíců dochází k otevřeným odhalením hereček a vůbec žen, které byly podvrženy sexuálnímu obtěžování a násilí. Už je na denním pořádku slyšet nová a nová obvinění. A je to snad jediné téma, které se momentálně v Hollywoodu řeší. Vše započalo skandálem Harveyho Weinsteina, a když už se zdálo, že případ kolem producenta utichá, přišla další rána. Pro nyní od Salmy Hayek.

Jak jsme již psali, herečka Salma Hayek mlčela dlouhou dobu a probíhající skandály nijak nekomentovala. Nakonec se přeci jen i ona zmohla a rozhodla se promluvit o svých neblahých zkušenostech s hollywoodským filmovým mágem Harveym Weinsteinem. Obvinila producenta z nevhodného chování a tyranii při natáčení filmu ‚‚Frida“ v roce 2002. Weinstein však dlouho neotálel a poskytl okamžitou reakci. Tvůrce ostře vyvrátil slova mexické herečky.

Podle slov Weinsteina, která poskytl tisku jeho zástupce, slova Hayek jsou pouhou fámou. ‚‚Všechna obvinění ze strany Salmy jsou nepravdivé. Jiní svědci mají úplně jiné vzpomínky na natáčení a popsané situace,“ říká se v oficiální reakci.

V textu z deníku USA Today se rovněž zmiňuje, že Weinstein si ani nepamatuje, že by Hayek nutil k nahotě, leda ve scéně z filmu, protože tam je to samozřejmé a s tím herečka souhlasila. Přeci jen, Frida Kahlo byla bisexuální a to se ve filmu logicky odrazilo.

Hayek na stránkách The New York Times zmínila, že s natáčením otevřených scén souhlasila jen kvůli nátlaku producenta, jeho intrikám a obtěžování. Sám Weinstein tvrdí, že je to nesmysl a každá žena má sama možnost volby. Salma zároveň vzpomíná, že po několika odmítnutí schůzek s Harveym jí nyní již zkrachovalá hvězda volala po nocích a trápila svými výhružkami.


Přečtěte si také