TopStar

18. srpna 2014 09:50

Táňa Sáblíková

Hříšník z Hotelu Paradise Leo Beránek: Prozradil nám, co ho ve vězení zachraňovalo!

V české verzi Hotelu Paradise patřil mezi nejvýraznější postavy. Bouřlivák Leo Beránek již rozhodně nedostojí svému jménu, pobyl si totiž nějaký čas ve vězení. A jak sám přiznal, byla to zkušenost k nezaplacení.

Leo byl odsouzený za ublížení na zdraví a za napadení veřejného činitele na jeden rok nepodmíněně. Z vězení vyšel na začátku května a hned na první akci, které se zúčastnil prohlásil „je ze mě nový člověk“. A jak přežíval pobyt ve vězení?

„Každý, kdo to zažil, tak ví, že to není nic dobrýho,“ prozradil Prima Stylu Leo. „Abych to překonal, tak jsem si musel psát hodně s rodinou a s kamarádama. Hodně mi pomohli,“ nechal se slyšet. Rozhodně by ale takovou zkušenost nikomu nepřál. „Je to zkušenost do života a člověk si to aspoň trošku probere v tý hlavě,“ naznačil. Zvlášť, když člověk může komunikovat výhradně pomocí klasické pošty. Mobilní telefon totiž účastník Hotelu Paradise nechtěl riskovat. „Asi jsou i věznice, kde se vyskytují i mobilní telefony, ale za to je kázeňský postih a to člověk musí být hloupej, aby tohle zkoušel. Jednou nebo dvakrát týdně jsem si ale mohl zavolat normálně z pevný linky. Trvá to asi jen tři minuty a můžete volat jen rodině,“ popsal situaci s telefonováním a komunikací.

A co bylo pro Lea ve vězení nejtěžší? „Já jsem takový člověk, co ráno vstane, nemá žádný plány, nikdo mu nic nepřikazuje a tohle bylo pro mě to nejtěžší. Že každé ráno vstanete ve čtyři hodiny a lehnout si můžete zase až v devět večer. A celou dobu strávíte na té jedné cele se stejnýma lidma. Ten den je každý den stejný a je nekonečný. To pro mě bylo to nejhorší.“

Leo navíc i vyvrátil, že by byl svědkem nebo přímým účastníkem nějakého násilí mezi vězni, jak je to občas k vidění v amerických seriálech či filmech. „Já tam měl kupodivu hodně známých, takže jsem se s tím nesetkal. Možná se to děje v Americe nebo v Rusku, ale u nás asi ne.“

Za jednu z nejtěžších věcí označil Beránek čas bez žen, je totiž vyhlášený sukničkář. „To bylo na tom to nejhorší. Ale takový ty časopisy mě trošku zachránily. A přítelkyně posílaj fotky, sice to vidí i vychovatelé, ale jinak to nejde,“ prásknul Leo. Žádný zapečený pilník ale nikdy v balíčku nedostal. Přesto jeden bizarní dárek dostal. „Od jedné slečny jsem dostal obrovský, ale obrovský bombarďáky. Kolovalo to celou věznicí. Vůbec nevím, co to mělo znamenat, protože ji vůbec neznám,“ smál se Leo.

Tak snad pro známého bouřliváka a exhibicionistu byl pobyt ve vězení lekcí, kterou si již nebude chtít zopakovat. Držíme palce!

Osudy Lea a ostatních hrdinů z Hotelu Paradise si budete moct připomenout již od 2.9. 2014 na www.hotelparadise.cz !

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky vězení hotel zkušenost věznice mobilní telefony bouřlivák Leo Beránek

Přečtěte si také