TopStar

10. října 2013 08:50

Ivana Nádvorníková

Jak být ze ženicha úplně na mrtvici?!

Ano, osud si někdy chodí cestami, které se nám moc nelíbí. Například Verneuilovi si byli jistí tím, že se jejich čtyři nádherné inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. Dopadlo to ovšem naprosto jinak a rodiče jsou teď z partnerů svých dcer úplně na mrtvici!

"Co jsme komu udělali?" ptají se pak nešťatní rodiče ve stejnojmenné francouzské komedii. A publikum se baví. Snímek má – alespoň ve Francii –, téměř fenomenální úspěch.

Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty – tedy ty jejich. Jenže dcery si vybraly podle svého srdce, a tak se rodiče museli vyrovnat s tím, že jim do rodiny přibyl žid, muslim a Asiat.

Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na „opravdovou“ svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže…

Podívejte se, o čem to je:

Podívejte se na krátké ukázky z filmu v těchto dvou upoutávkách:

Sdílejte článek

Přečtěte si také