TopStar

18. února 2014 10:00

Dagmar Dandová

Jak šel čas s Johnem Travoltou: Dneska slaví šedesátku!

Pamatujete si, jak ve svém průlomovém filmu Horečka sobotní noci John Travolta křepčil na parketě na disko Bee Gees v květinové košili, obtažených kalhotách a s botama na podpatku? Herec, tanečník a hvězda letošního Filmového festivalu v Karlových Varech stále tančí, i přestože slaví šedesátku.

Travolta byl dokonce za svůj výkon ve snímku Horečka sobotní noci nominován na Oscara a brzy navázal na svůj úspěch dalším hudebním filmem Pomáda, kde jako středoškolák Danny Zucco okouzluje Sandy v podání herečky Olivie Newton-John.

Film byl dokonce vyhlášen jako nejoblíbenější muzikál všech dob. I když to pak dlouho vypadalo, že se Travolta nezbaví image sladkých hochů, nakonec dostal obrovskou příležitost od režiséra Quentina Tarantina a ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí nastartoval znovu svou kariéru jako mafián Vincent Vega.

Jeho tanec s Umou Thurman v černé paruce se stal kultovním a miliony lidí na světě se ho snaží napodobit.

Travolta se proslavil také sérií Kdopak to mluví s Kirstey Alley, akčňáky Swordfish: Operace Hacker, Generálova dcera, Operace: Zlomený šíp nebo Malý svědek.

V osobním životě zažil John Travolta spoustu krizových momentů.

Ztratil spoustu fanoušků, když se přiznal, že je horlivým zastáncem sekty scientologů, kteří takřka ovládají celý jeho život.

V roce 2009 přišel o prvorozeného syna Jetta († 16), který trpěl autismem. Po silném astmatickém záchvatu ho herec našel mrtvého v koupelně.

Také se o Travoltovi dlouho spekulovalo, že je homosexuál. Herec je sice od roku 1991 ženatý s herečkou Kelly Preston a mají spolu ještě syna Benjamina (3) a dceru Ellu Bleu (13), ale fámy nikdy pořádně nevyvrátil.

Podívejte se, jak šel čas s americkým rodákem z New Jersey Johnem Travoltou:

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek
Štítky Uma Thurman Pulp Fiction John Travolta Quentin Tarantino Horečka sobotní noci Kelly Preston

Přečtěte si také