TopStar

19. listopadu 2013 16:50

Tom Cruise, John Travolta a spol. mají nový scientologický chrám. Co v něm chystají?

Nový chrám scientologické církve, budova jménem "Flag Building", konečně hotov. Na pompézním slavnostním otevření byli k vidění i Tom Cruise nebo John Travolta s manželkou (a to Travolta naznačoval, že s církví po smrti syna skončil!). Celé páté patro budovy je určeno ke speciálním účelům.

V pátém patře bude probíhat takzvaný "Super Power" program, který mluvčí církve Ben Shaw popsal jako celou sérii duchovních procesů. Zároveň ujistil veřejnost, že si scientologové rozhodně nepřejí zveřejňovat, jak budova vypadá uvnitř.

Nějaké indicie (a také snímky z helikoptéry pořízené během přísně uzavřeného otevíracího ceremoniálu) však existují. Budova v Clearwateru na Floridě se stavěla patnáct let, stála miliony dolarů a má tři sta místností.

V šestém patře údajně existuje trať, po které mohou scientologové kroužit, dokud nedojdou k poznání nebo osvícení. Informace se ale rozcházejí a nejsou příliš přesné.

Policie v Clearwateru čekala nápor deseti tisíc lidí, odhady ale byly podhodnocené a celé městečko v neděli zaplnili scientologové. Slavnostní otevření samozřejmě vedl David Miscavige, hlava církve.

(zdroj: nydailynews.com)

Tom Cruise a David Miscavige, hlava scientologické církve. Foto: isifa.com

Detail z fotky: Šedovlasý muž na snímku v pozadí je herec John Voight, otec herečky Angeliny Jolie!

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky chrám církev Tom Cruise John Travolta Angelina Jolie Jon Voight

Přečtěte si také