TopStar

14. ledna 2014 06:50

Dagmar Dandová

Jak vypadají matky slavných českých olympioniků

Zkuste si tipnout, jak vypadají maminky slavných českých sportovců, kteří získali olympijskou medaili. Brzy začnou Zimní olympijské hry v Soči 2014 a nás zajímalo, jakou budou mít olympionici podporu v rodině.

"Vždycky si vzpomenu, jak se Martina začínala učit bruslit. Je pravda, že děti musejí v životě znovu a znovu padat a úkolem nás, matek, je zvednout je, oprášit a poslat je, aby to zkusily znovu!“ řekla Eva Sáblíková, maminka české rychlobruslařky a dvojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové.

A jak sportovci přiznávají, přítomnost rodiny je pro ně hrozně důležitá.

„Když vím, že tam máma bude se mnou, a že mi bude fandit, mohu se plně koncentrovat na závod bez jakýchkoli rozptýlení,“ přiznala Martina Sáblíková.

Martina Sáblíková má s maminkou úžasný vztah.

Foto: kampaň děkuji maminko” společnosti P&G

Pětibojař David Svoboda s maminkou.

Foto: kampaň děkuji maminko” společnosti P&G

Skokan o tyči Jaroslav Bába s maminkou.

Foto: kampaň děkuji maminko” společnosti P&G

V rámci nadcházejících Zimních olympijských her v Soči 2014 byla dokonce provedena studie ”Champion Mom”, kdy byly maminky slavných sportovců požádány, aby vybraly vlastnosti, které nejlépe vystihují jejich charakter.

Následujících pět vlastností zvolily jako nejdůležitější: upřímnost (64 %), citlivost (56 %), odpovědnost (64 %), svědomitost (52 %), pracovitost (47 %).

Výsledky studie potvrzují tezi, že každá maminka má vlastnosti potřebné pro výchovu mladého olympionika.

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také